רכבת אווירית למעמד האלפים במרוקו

אלפי תלמידים המריאו לכינוס הגדול שצפוי להתקיים במדינה המוסלמית

הגר''י פינטו
הגר''י פינטו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במהלך הימים האחרונים נחתו אלפי תלמידי ישיבת שובה ישראל מישראל, אירופה וארצות הברית בקזבלנקה שבמרוקו לקראת כינוס האלפים בראשות הגאב"ד הגר"י פינטו.

לקראת האירוע ההיסטורי שיתקיים ביום חמישי ושישי כתב הגאב"ד לתלמידיו מכתב מפורט בו הוא מסביר את מהות הכינוס המיוחד.

"כל הרבנים והשדרי"ם של ״שובה ישראל״ הם קודש קודשים, מוסרי נפש. אהובים למעלה וחביבים למטה. כל היום עסוקים בתורה, ביראת שמים ובזיכוי הרבים. מעל עשרים שנה של עבודת ה׳ תמימה וצרופה. כל רב ושד"ר בקהילה יש לו מאות משפחות שקירב וזיכה לה' ולתורתו. אנחנו מסתכלים על הרבנים היקרים, רבי חיים אלוש שהוא גאווה לישיבה, על רבי משה אביטל שהוא גאווה לישיבה, על רבי מיכאל דהן שהוא גאוה לישיבה, וכן הלאה וכן הלאה כל אחד ואחד מרבני שובה ישראל הוא אור גדול. כל אחד ואחד מרבני שובה ישראל החזיר וקירב לדרך ה׳ מאות משפחות", כתב הגר"י.

במכתבו מוסיף הגאב"ד, "הקב"ה בשמים שמח שמחה גדולה מהדרך וממסירות הנפש של כל הצדיקים העושים את מלאכת ה' נאמנה. ההתאספות הזאת כאן במרוקו היא דרך בעבודת ה׳. הימים האלו הם חג לקהילת קודש שובה ישראל ומהווים פתח והתחלה לחיזוק ולעליה לדברים חדשים ומדרגות נעלות בשמים".

שיאו של המעמד יהיה בהכנסת ספר תורה בעיר אסווארה, בציונו של הצדיק רבי חיים פינטו הגדול. אוהל ענק הוקם לצד הציון, כמו גם ליד בית המלון ררנד מוגדור במרוקו על מנת לארח את אלפי המשתתפים בסעודות השבת כיד המלך.

השארת תגובה