מרגי: "ש"ס עושה הכל לממשלת אחדות"

בראיון לגל"צ אמר מרגי, ככל שיידרש, ש"ס תהיה הראושנה להטות כתף למען הקמתה של ממשלת אחדות שתשים קץ למבוי הסתום הפוליטי

יעקב מרגי כל הזמן
יעקב מרגי כל הזמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חבר הכנסת יעקב מרגי סגן יו"ר הכנסת התייחס למשבר הפוליטי ואמר כי מפלגתו תהיה הראשונה לעשות את הנדרש על מנת שתוקם ממשלת אחדות.

בראיון לגל"צ אמר, כי "ש"ס מנסה לעשות הכל על מנת להקים ממשלה ומוכנה לוותר על המון סוגיות, במטרה כי תקום ממשלה. ש"ס תהיה הראשונה להטות כתף ולהקריב את חלקה למען האחדות".

מרגי התייחס למשבר ילדי החינוך המיוחד ולדרישת המדינה מביהמ"ש להעניק לה ארכה של שנה בכדי למצוא מתווה שיאפשר את הפסקת האפלייה כלפי ילדי החינוך המיוחד החרדי ואמר, "בכנסת ה-20 כיהנתי כיו"ר ועדת החינוך ואני יודע להפנות את שר החינוך ומנכ"ל המשרד לסעיפים תקציביים אשר כיום אין בהם צורך, דרכם ניתן למצוא מקור תקציבי לסוגיא".

הוא הזכיר, כי "בכנסת ה- 21 במערכת דיונים על חוסר משמעותי בתקציב משרד החינוך התחייבו במסמך כתוב נציגי משרדי האוצר והחינוך כי ימצא פתרון לסוגיא בתקציב 2020". לדבריו, "בקשה זו של משרד החינוך מבית המשפט כעת, הינה חוצפה ועזות פנים, בניגוד לכל ההבטחות והדיונים שהתקיימו בוועדה, ומציגה הצהרת כוונות כי משרד החינוך באופן תמוה דורס את חוק החינוך, באפליית תלמידי הגנים בחינוך מיוחד, ללא רצון למצוא פתרון לענין".

באשר לדרישת דרעי מרה"מ להעניק לש"ס תפקיד שרים נוספים אמר מרגי, "אם ראש הממשלה נדרש להיפטר מארבעה משרדים די טבעי ששותפה קואליציונית כמו שס תקבל את חלקה היחסי".

השארת תגובה