ליצמן: פועל למען הילדים האוטיסטים

במעמד ראש המועצה סגן שר הבריאות נחנך אגף חדש למעון השיקומי 'פתחיה' לילדים אוטיסטים בגן יבנה

גזירת הסרט
גזירת הסרט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש המועצה: ילדים עם צרכים מיוחדים צריכים לקבל יחס מיוחד; סגן שר הבריאות הרב ליצמן: אני מלא הערכה למועצה ולרב גולדקנופף יו"ר 'פתחיה' על ההשקעה למען הילד המיוחד; הרב גולדקנופף: נמשיך את המהפכה של העשייה למען הילדים

מעמד רב רושם התקיים השבוע במועצה המקומית גן יבנה. בנוכחות ראש המועצה מר דרור אהרון וסגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, נחנך המבנה החדש והמאובזר שישרת את האגף החדש של מעון היום השיקומי של רשת 'פתחיה'. הנוכחים התרשמו מהאביזרים החדשניים והמתקדמים שנרכשו עבור האגף החדש ואמרו כי יום הקמת האגף החדש הוא 'יום בשורה עבור הילדים המיוחדים ועבור ההורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים'. מנהלת המעון סיפרה נרגשת כי ההורים המתינו זמן רב לפתיחת האגף החדש שיכול סוף סוף לתת את המענה המושלם לעוד ילדים בעלי צרכים מיוחדים שהוריהם מבקשים לתת להם את הטוב ביותר.

גורמי הפיקוח שנוכחו במעמד לא חסכו במחמאות לפעילותה של 'פתחיה' אשר עומדת כיום מובילה בחדשנות ובמקצועיות של הטיפול בילדים בעלי הצרכים המיוחדים בישראל. הנוכחים חלקו שבחים למנהל 'פתחיה' הרב ישראל גולדקנופף על העבודה המקצועית והמסורה למען הילדים בעלי הצרכים המיוחדים בפרט בגן יבנה.

ראש המועצה מר דרור אהרון שהתכבד בגזירת הסרט של האגף החדש, לא הסתיר את התרגשותו מהעבודה החשובה למען הילדים בעלי הצרכים המיוחדים והבטיח שהמועצה תעשה כל שלאל ידה על מנת להבטיח מבנה של קבע עבור המעון ששוכן כיום במבנה ארעי: : 'ילדים עם צרכים מיוחדים חייבים לקבל יחס מיוחד. אנחנו נשב ביחד עם כל הגופים על מנת לגבש תכנית להקמת מבנה קבוע עבור המעון השיקומי'.

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן: 'אני מעריך את פעילותה של המועצה בראשות מר דרור אהרון, את העבודה המקצועית של ידידי הרב יצחק גולדקנופף. אני סמוך ובטוח שהמועצה תדע למצוא מבנה של קבע עבור המעון החשוב הזה'.

הרב ישראל גולדקנופף מנהל 'פתחיה' אמר בטקס הפתיחה של האגף החדש: זהו יום בשורה לתושבי גן יבנה הורים וילדים שיעמוד לרשות מעון יום שיקומי שבו כל הכלים המתקדמים והחדשים ביותר עבור הילדים בעלי הצרכים המיוחדים. שיוכלו לקבל מענה מקצועי יותר ואיכותי יותר עם הצוות המדהים של המעון שלנו בגן יבנה. יש לנו שותפים נאמנים מועצת גן יבנה משרדי הבריאות והרווחה שביחד אתם אנחנו מצעידים את החינוך המיוחד בישראל קדימה לעתיד של מצוינות'.

הרב יצחק גולדקנופף יו"ר 'פתחיה': "יום גדול הוא לנו-בהרחבת אגף נוסף למעון יום שיקומי לילדים אוטיסטים בעיירת גן יבנה. האמת ניתנת להיאמר-שבמקום הזה  לא עשינו חנוכת הבית בפתיחת המעון, כי פתחנו את המקום עם ילדים בודדים-ולא ידענו מה מידת ההצלחה שתהיה כאן-ואיך יצליח המעון במקום זה. לצערנו מחד התמלא המעון-עד שאנו נאלצים לחנוך היום אגף חדש-ובשבוע שמברכים את החודש-אנו אומרים זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו. הרשו לי להביע תודה והערכה במעמד זה לסגן השר הרב יעקב ליצמן שאני עומד לו על הראש לסייע לנו במערכת של בית יעקב ופתחיה. לראש העיר הרבה מאוד על האכסניה פה בעיירה למעון היום השיקומי ואין אומרים בלשון נקיה "בתודה מראש"-אנחנו כבר רוצים לומר היום תודה מראש על הקצאת קרקע למעון יום שיקומי פה במועצה  לילדים בעלי הצרכים המיוחדים אני מודה לרה"ג רבי יצחק דוד גרוסמן שליט"א שמסייע לנו ולסגן ראש עיריית אשדוד הרב יחיאל ויינגרטן על השתתפותו במעמד ולעמית לוי המפקחת מטעם משרד הרווחה שכיבדה אותנו בהשתתפותה. כמו כן הודה למר  יחיאל אמויאל מנהל אדמיניסטרטיבי של הקמפוס בגן יבנה שעוזר ומסייע להתפתחות המעון'

הרה"ג רבי זלמן גרוסמן הביא את ברכת הדרך של אחיו הרה"ג רבי יצחק דוד גרוסמן רבה של מגדל העמק הפועל רבות בתחום הקירוב בגן יבנה ומסייע לקידום הילדים המיוחדים.

עמית לוי מפקחת מחוז מרכז במשרד הרווחה שהשתתפה באירוע, חלקה שבחים לעבודה המקצועית של רשת 'פתחיה' הפועלת ללא לאות על מנת להעניק את הכלים הטובים ביותר לילדים בעלי הצרכים המיוחדים.

רשת 'פתחיה' מפעילה מעונות יום בכל רחבי הארץ פועלת בתחום החינוך המיוחד כבר כמה עשורים. מעונות היום השיקומיים של הרשת מבוקשים על ידי ההורים המבקשים עבור ילדיהם את המעונות הטובים ביותר, זאת בשל ההשקעה הרבה בילדים הצוות והציוד הנלווה שיש במעונות היום של הרשת.

גם בגן יבנה פועלת הרשת שנים רבות בשיתוף פעולה מלא עם המועצה. בתקופה האחרונה חלה עלייה בביקוש למעון היום השיקומי שהיה צר מלהכיל את כל הילדים.  לאור הביקוש הרב פעלו ברשת 'פתחיה'  בשיתוף המועצה ומשרדי הבריאות והרווחה, לפתיחת אגף חדש ומתקדם עם ציוד חדשני שיאפשר לקבל עוד ילדים למעון היום ולתת מענה לכלל הילדים בעלי הצרכים המיוחדים. באגף החדש ניתן דגש על קידום הילדים בגיל הרך באמצעים חדשניים.

השארת תגובה