כשהאמונה מיותרת

תמונת השלוחים, צילום: שימי קוטנר
תמונת השלוחים, צילום: שימי קוטנר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בסיום התמונה העוצמתית של אלפי שלוחי הרבי מליובאוויטש, השבוע בחזית מרכז חב"ד העולמי 770 בניו יורק, נעמדתי לשיחה מרתקת עם יושב ראש אגודת חסידי חב"ד העולמית הרב אברהם שם טוב, שתחזק את הקשר של נשיאי ארצות הברית ובכירי וושינגטון לדורותיהם עם הרבי.

המילים שהוא אמר היו עוצמתיות במיוחד. "עמדתי כאן לפני שבעים שנה כאשר הרבי קיבל את הנשיאות, הרבי אמר לנו (קומץ חסידים ששרד את המלחמה) שמוטלת עלינו המשימה להגיע לכל מקום בעולם ולהציל את העולם היהודי. הוא קרא לנו לתת תשובות לאתגרים העצומים שעמדו אז בפני העם שפוזר בכל העולם, חלקו הגדול מוכה חבול ומושפל ומחפש לברוח. היינו צריכים הרבה אמונת חסידים בכדי להפנים שהמילים של הרבי אכן יכולים לתת לנו כח לעשות זאת. כשאנחנו רואים את שלוחי הרבי נוגעים בלב כל יהודי בעולם בצורה כזו או אחרת ומבטיחים שאף יהודי לא יישאר מאחור, כבר לא צריך אמונה. הרבי מליובאוויטש שם בפנינו עובדות, אין צורך באמונה היום…".

"לפני עשרות שנים עת נבחר נשיא חדש בארה"ב, ביקש ממני הרבי להעביר לו מסר בכתב, המסר היה כזה: התפקיד שאתה נכנס אליו יש בו לכאורה בדידות רבה, אתה אומנם מוקף ביועצים ראשי מערכות השלטון שלכל אחד דעה מנוגדת, אך בסופו של דבר, ההכרעה בידי אדם אחד וברגע ההכרעה אתה לכאורה בודד. דע לך שברגע הזה אתה לא בודד, זה הרגע בו אתה יכול להתחבר לקב"ה שהרי כבר נכתב "לב מלכים ושרים ביד ה'" שים מול עיניך את המסר הזה ברגעי ההכרעה. אותו נשיא התרגש מאוד ושלח לי בכתב ידו מכתב חזרה ללא כותרת של הבית הלבן, היינו מסר אישי. הרבי הורה לי להמשיך להתכתב עמו בנושא זה".

בנו, ר' לוי שם טוב שמכהן כשליח הרבי בוושינגטון ומי שבבית הכנסת שלו מתפללת בתו של הנשיא טראמפ וחתנו ג'ארד קושנר, אומר "תראו עד כמה המסר של הרבי עם פעולה נמשכת. פורסמה תמונה שלי מדבר עם הנשיא טראמפ 24 שעות לפני ההחלטה על העברת השגרירות לירושלים, באותן שעות כבר היה ידוע שזה לקראת הכרעה חיובית. הנשיא טראמפ שאל אותי, "תגיד זה נכון מה שאומרים שתהיה מהומת עולם בישראל בעקבות החלטה שכזו?" לרגע חשבתי מה עלי לענות. ואז נזכרתי במסר של הרבי, "עניתי לו, הרבי כבר העביר מסר לנשיא בעבר, שברגע ההכרעה יש לנשיא קשר וחיבור עם הקב"ה, אתה בוודאי תחליט את ההחלטה הנכונה ביותר".

"הנשיא התרגש מהתשובה וחיבק אותי", מאתר שם-טוב. הנה כי כן, השפעתו של הרבי בכל פינה בעולם נראית מורגשת ומוחשית. הנה הנה משיח בא.

השארת תגובה