דרעי לנתניהו: "מגיע לש"ס עוד שני תפקידי שר"

על רקע העברת המשרדים הצפויה בהם מחזיק רה"מ מתוקף היותו השר הממונה לאור דרישת היועמ"ש, פנה יו"ר ש"ס לרה"מ ודרש כי מפלגתו תתוגמל גם היא על פי מכסת המנדטים"

דרעי ונתניהו
דרעי ונתניהו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי פנה הערב במכתב לראש הממשלה בו הוא דורש כי על רקע סבב חלוקת התיקים הצפוי, מפלגתו דורשת לקבל לידיה שני תיקים חדשים, נוספים על אלו בהם היא מחזיקה עכשיו.

המכתב נשלח לאחר שמוקדם יותר נודע, כי בכוונת היועמ"ש להורות עוד הערב לראש הממשלה, כי על רקע ההמלצות נגדו, הרי שעליו להעביר מידיו את כלל תפקידי השרים בהם הוא מחזיק.

במכתב ששיגר דרעי נכתב, כי "בימים האחרונים מתפרסמות ידיעות בתקשורת על כוונתך למנות שרים נוספים מטעם הליכוד. מפתח המנדטים שעל פיהם הנך ממנה שרים, יוצר עיוות כלפי שס, שהיא השותפה הגדולה ביותר של הליכוד וגם הנאמנה ביותר".

"להלן הדוגמאות: לליכוד 32 מנדטים ויש לו 16 שרים כולל ראש הממשלה. שר לכל שני מנדטים. לאיחוד מפלגות הימין יש 7 מנדטים והם קיבלו את תיק הביטחון הבכיר, תיק החינוך וכן את תיק התחבורה, שלושה משרדים גדולים מאד. בנוסף לתיקים הגדולים המדד לתפקיד שר במפלגות הימין הוא שר ל-2.3 ח״כים. לשס 9 מנדטים, המפלגה השניה הגדולה בקואליציה, ולנו יש את משרד הפנים, ואת משרד הדתות. המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ניתן לשס כפיצוי על כך שבשנת 2015 הוחלט לדלל את משרד הפנים ולהעביר את מנהל התכנון מהפנים למשרד האוצר. כלומר, לשס יש שני משרדים בינוניים, והמדד הוא שר ל-4.5 ח״כים".

דרעי מסיים את מכתבו, כי "לפיכך, ולאור העבודה כי שס סבלה מייצוג נמוך בממשלה ביחס לגודלה עד עתה, אני מבקש מראש הממשלה למנות מטעם שס את שרי העבודה והרווחה והחקלאות. זה צעד הוגן, מתבקש ונותן מענה לייצוג חסר של שס בכל השנים האחרונות".

הערכות הן, כי השר דרעי וראש הממשלה מתואמים בניהם וזאת מתוך נקודת מוצא כי בקרב ח"כי הליכוד רבים הם הלוטשים עיניים למכסת השרים שהתפנתה, כאשר אין דיי תפקידים בכדי לרצות את כולם. העובדה כי יו"ר ש"ס דורש גם הוא להתחלק בשלל, תמתן מעט את ההתלהבות שאחזה בקרב הטוענים לכתב מבין חברי הכנסת של הליכוד הרואים את עצמם כמועמדים לשדרוג.

תגובה אחת
  1. נכון לא לוותר על כוחנו כבודנו ומצביענו

השארת תגובה