אלפי אורחים הגיעו לישראל: שבוע המים

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נכון לשנת 2018 שוק המים העולמי נאמד בכמעט 700 מיליארד דולר, המהווים גידול של קרוב למיליארד דולר משנת 2017, והצפי שמגמה זו תמשיך גם בשנים הבאות. לפי האו"ם ופורום המים העולמי, השימוש במים עולה בקצב של כ- 1% בכל שנה משנת 1980. על פי התחזיות, עד שנת 2050 ביקוש המים העולמי יעלה ב- 20-30% מעל צריכת המים הנוכחית, בעיקר משימוש ביתי ותעשייתי.

על פי דו"ח פיתוח גלובלי בתחום המים של האו"ם, המצב כיום הוא כי ל-3 מתוך 10 אנשים אין גישה למי שתייה נקיים ומעל ל- 2 מיליארד אנשים חיים במדינות בהן חווים מתח של מחסור במים. משבר המים העולמי גובר בכל שנה ומשפיע על מדינות מפותחות ומתפתחות כאחד, בשנת 2050 יותר ממחצית מאוכלוסיית העולם תהיה מוגבלת בגישה למים. פתרונות IOT ברי- קיימא הינם גורמי הצמיחה העיקריים בתעשיית המים, וזו בשל הלחץ הגובר ממשבר המים הגלובלי.

על רקע זה, בולט מעמדה של ישראל כאחד ממוקדי הידע הנחשבים בעולם בתחום המים. ההישגים של ישראל כמדינה מדברית שהשכילה להתמודד עם אתגר המים מהווה פוטנציאל גדול כמנוע צמיחה כלכלי עבור המדינה.

אירוע Watec הינו חלק חשוב ומרכזי בתהליך המיתוג והשיווק של תעשיית המים הישראלית שמובל על ידי משרד הכלכלה והתעשייה, בשיתוף מכון היצוא.

בשבוע הקרוב עתידים להגיע אלפי מבקרים לתערוכה, וביניהם מומחים מקצועיים בתחום המים ובעלי תפקידי מפתח בארגוני מים מדינתיים ובינלאומיים, וזאת על מנת ללמוד מפעילותה של מדינת ישראל, להכיר את הטכנולוגיה החדשנית הדרושה לטיפול באתגרי המים הנוכחיים והעתידיים ולשלב מוחות על מנת לבחון פתרונות ריאליים למניעה והתמודדות במצבים של מחסור במים. כל זאת במטרה להשתתף באירוע המים של ישראל, Watec 2019 , שיתקיים בין התאריכים 18-21.11 במלון David Intercontinental בתל- אביב וכן ברחבי הארץ במסגרת סיורים מקצועיים אליהם יצטרפו המשתתפים.

לאירוע צפויים להגיע עשרות משלחות מרחבי העולם – הודו, תאילנד, סין, קולומביה, רומניה, ארגנטינה, צ'אד, גאנה, טנזניה, וייטנאם, קניה, סינגפור, אוקראינה, פרו, בריטניה, ספרד, אוסטרליה, טאיוואן, איטליה, יפן, צ'ילה, מקסיקו, ברזיל, דרום אפריקה, ארה"ב וכן משלחות מהבנק העולמי והבנק לפיתוח אמריקה הלטינית.

בין המבקרים הרבים שרים ובכירים ממשלתיים, ביניהם- מנהל בסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה, שר המים הפדרלי של הודו, מושלת מישיגן, שרת התברואה והמים של גאנה, שר המים של טנזניה ובכירי ממשל רבים נוספים.

משרד הכלכלה והתעשייה מוביל את החלק העסקי של הכנס, בשיתוף מכון היצוא, משרד החוץ ומשרד האנרגיה והמים. במסגרת האירוע יתקיימו מגוון אירועים, כנסים ומתחמים אשר כל כולם יוקדשו לתחום חדשנות המים בישראל. הכנס יתמקד הן בחדשנות טכנולוגית בתחום המים והן בחדשנות בניהול משאבי מים ברמה המוניציפלית והלאומית. במקום יציגו כ-70 חברות ישראליות אשר יציעו טכנולוגיות חדישות בענף המים, בו ישראל נחשבת לאחת מהמובילות בתחום בעולם.