גם הערבים מודים: הפעם, ישראל ניצחה

חיילים במבצע לילי
חיילים במבצע לילי

אין ספק שתוצאות מבצע "חגורה שחורה" – שמשמעותה המילולית היא דרגה גבוהה שמוענקת ללוחמים במספר אמנויות לחימה אסייתיות לאחר שגילו מיומנות גבוהה בקרב, ראויים לשם הזה.

הלחימה השבוע בעזה אינה דומה למה שהיה אי פעם בעבר. סבב הלחימה הזה הסתיים בניצחון ישראלי בוהק. החגורה השחורה נתנה מכת מחץ על הג'יאהד האיסלמי וסימנה אולי את תחילתו של עידן חדש.

לא רק שהדרג המדיני והצבאי השיגו את כל המטרות שהציבו מראש, הם גם סיימו את הסבב הזה בניסי ניסים ללא שאזרח או חייל יפצעו קשות או חלילה יהרגו וכשהצד השני כורע על ברכיו ומתחנן להפסקת אש. שלשת תנאי הפסקת האש שביקש הג'יאהד האיסלמי היו רכרוכיים בכל קנה מידה עזתי. לא עוד דרישות בומבסטיות שלא ניתן לעכל, אלא בקשות שישראל יכולה לעמוד בהן.

ביום חמישי השבוע, כשעברתי על ההודעות ב"פורום חמאס" באינטרנט גיליתי בפעם הראשונה אי פעם, שרוב מוחץ של הכותבים טוען בלהט שישראל נצחה. הם לא עושים את זה כדי ללעוג לג'יאהד האיסלמי, הם עושים את זה כי התוצאה ברורה לכולם.

אין ספק שהאירוע הזה הוא שובר שיוויון. הוא מראה הן לחיילי צה"ל והן לצד השני שישראל יודעת גם להילחם ללא כפפות ולרצות את שלום חייליה על פני שלומם של חיילי האוייב. לא עוד טענות משפטיות מעורפלות ועקלקלות שהכניסו גנץ ואייזנקוט, אלא נקיטה בפעולות ברורות שנועדו להביא להכרעה. המשחק הפעם היה בין שחור ללבן. השטח האפור שנראה כאן שנים רבות ושגרם לכל כך הרבה צרות נעלם מהאזור. מהפעם, האוייב הוא אוייב. בלי משחקים ובלי אותיות קטנות.

יהיו אמנם מי שיטענו שישראל לא באמת נצחה כיוון שחמאס לא השתתף בלחימה, אבל אין בכך ממש. אם חמאס היה משתתף, היינו רואים מערכה קשה ורחבה בהרבה, אבל מול צה"ל נטול כפפות, כאמור לראשונה אי פעם בגזרה הזו, גם חמאס לא היה יכול להיות באמת אפקטיבי.

הישיבה של חמאס על הגדר נבעה גם מהסיבה הזו. החיסול המהדהד גרם לראשי חמאס לחשב מסלול מחדש. הם מבינים שאם בוצע חיסול למחבל שהחליף דירות מסתור לרוב וניסה להתל במודיעין הישראלי, גם הם נמצאים על הכוונת. מבינים שנגמרו ימי הזוהר שלהם ושהרמטכ"ל כוכבי הוא לא גנץ ולא איזנקוט. כוכבי הוא משהו אחר. לוחמני, ברור וחס על חייליו לפני שהוא חס על מחבלי האוייב.

השארת תגובה