צוות בית החולים מימן ברית ליולדת

ברית בהר הצופים, נובמבר 19
ברית בהר הצופים, נובמבר 19
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בהדסה הר הצופים, אף עין לא נשארה יבשה. חגיגת ברית המילה שהתקיימה בין כותלי בית החולים התאפשרה הודות להתגייסות נרחבת של הצוות במחלקת יולדות, הרתמות רב המרכז הרפואי ושירותי המטבח בהדסה.

האם הצעירה עלתה לארץ לפני מספר שנים יחד עם בעלה, ללא משפחה וללא חברים. בשבוע שעבר ילדה את בנה בבית החולים הדסה הר הצופים והייתה זו ערנותה של פלורה בן חמו, ראש מדור יולדות בהדסה הר הצופים, למצוקה בה נמצאת היולדת, שהביאה לסיום כה מרגש –  כנגד כל הסיכויים נערך טקס ברית מילה חגיגי ומרגש בנוכחות עובדי בית החולים, צוות ההנהלה ועוברי אורח שביקשו להשתתף בשמחה.

פלורה מספרת: "כבכל יום עבודה רגיל אני מחלקת תעודות לידה ליולדות במחלקות ובאחד החדרים פגשתי יולדת שפניה עצובות. אני רואה יולדות כל יום כבר 30 שנה, העצבות שראיתי והעיניים הטרודות שלה לא נתנו לי מנוח. ניגשתי אליה בעדינות ושאלתי אם הכל בסדר אצלה, התיישבתי כדי לדבר והיא שאלה בעיניים דומעות, האם אנחנו עורכים בבית החולים טקס ברית מילה.

ידעתי שאנחנו לא עורכים בבית החולים ברית מילה כדבר שבשגרה, אבל משהו בשאלה שלה משך ממש את תשומת ליבי וביקשתי שתספר על עצמה . התברר לי שמשפחה שלה חייה באתיופיה והיא עלתה לבד לארץ יחד עם בעלה, אין לה מכרים או בני משפחה כאן, איתם יכולה לחגוג ושישתתפו בשמחתה והקושי הכלכלי מעיב אף הוא על השמחה.

רב בית החולים, הרב משה קליין, התגייס לאיתור מוהל בהתנדבות. הוא פנה לארגון "בנועם" בכדי למצוא מוהל שיסכים להגיע בשליחות מלאה ולערוך את ברית המילה לילד לרך הנולד, והיה המום מן התגובות. "בבת אחת קיבלתי לידיי שמות רבים של מוהלים המוכנים לבוא בשמחה ובהתנדבות מלאה", מספר הרב קליין, "וכאשר נבחר הרב עופר רודה, האחרים חשו אכזבה גדולה שלא הם ישתתפו בשמחה הגדולה והמיוחדת אצלנו. זהו עם ישראל בתפארתו, המתגייס למען האחר, המבקש להעניק ולתת מעצמו פשוט לשם הנתינה וללא שום תמורה".

האירוע המרגש נערך בבית הכנסת שבהדסה הר הצופים, וצוותי בית החולים היו לאורחי הטקס. צוות המטבח דאג לכיבוד מרשים ואנשי התפעול לא חדלו מלעבוד ולטרוח מסביב, לקשט ולארגן. השמחה וההתרגשות ניכרה על פני ההורים הטריים, שהודו לכולם בעיניים נוצצות.

"זה היה מאוד מרגש", מספרת פלורה. "האנושיות, התרומה, לראות הרבה מעבר למצב רפואי של המטופל, כולם התגייסו בכל המרץ והכוח. צוות בית החולים סייע ועטף את הזוג בכל הנדרש על מנת שהברית תהיה שמחה ומשפחתית. עובדים רבים הגיעו שימחו את הזוג והעניקו אהבה ואחווה".

הרב עופר רודה, המוהל: "מצוות מנהג הברית היא כה גדולה, ואנחנו זכינו להשתתף ולהיות חלק מהמצווה. אני מאוד שמח לקחת חלק מהטקס זוהי זכות גדולה לנו ולכל המארגנים"

2 תגובות
  1. מצווה לבצע ברית מילה ועוד פעולות דתיות של גמח כמעט לכל נושא.לא הכל שחור לבן .ספרו לליברמן .ספרו לגנץ וחבריו.פה ושם יש חריקות שניתן לגשר בנחת ולא להתלהם.

  2. יש לי הרבה בלב על החרדים. אבל בעזרת הזולת וללא תמורה אין מי שמתחרה בהם.

השארת תגובה