קהילת החירשים של 'שמעיה' במסע לגאורגיה

הרב שמעון לוי מנכ"ל שמעיה: "המטרה של הנסיעות האלה היא להנגיש את פעילויות התרבות והפנאי לאנשים עם מוגבלויות"

שמעיה- גיאורגיה (1)
שמעיה- גיאורגיה (1)

בשבוע שעבר קיימה קהילת החירשים של 'שמעיה' מסע מיוחד לגאורגיה, זאת במסגרת הפעילות הנרחבת של הארגון למען קהילה זו.

במסע נטלו חלק כמה עשרות חירשים בטווח הגילאים שבין 20 ל-60. מי שעמד בראש המסע הוא רב קהילת החירשים של 'שמעיה' הרב דוד רוימי.

המסע כלל לינה באכסניות מפוארות, סיורים וטיולים באתרים וכפרים עוצרי נשימה ולמידה של התרבות המקומית – העירונית והכפרית.

כמו כן השתתפו בחירשים בטיול ג'יפים מאתגר במיוחד, שכלל הגעה עד לפסגות הגבוהות של הרי הקווקז. "המדריכים התרשמו מאוד מיכולת העמידה במשימת הנהיגה של המשתתפים", מעיד הרב רוימי.

הטיול נחתם בשבת מרוממת בבית חב"ד בטבליסי, שם נהנו החירשים מסעודות כיד המלך, תכניות ושיעורים המותאמים לשפת הסימנים.

הרב רוימי מבקש להודות לכל המעורבים בתכנון הטיול והפקתו, ו"בפרט לצוות המקצועי והחינוכי של 'שמעיה' בראשות המנכ"ל הרב שמעון לוי שעושים לילות כימים למען אנשים עם מוגבלות בישראל, ובכללם קהילת כבדי השמיעה… רק מי שהיה במסע הזה מבין על איזו עוצמה והשקעה מדובר…זה יכל לצאת לפועל רק בזכות המסירות שלהם".

הרב שמעון לוי מנכ"ל ארגון שמעיה מרחיב על החשיבות והנחיצות של הטיולים שמארגן ומפיק ארגונו למען אנשים עם מוגבלויות. "המטרה של הנסיעות האלה היא להנגיש את פעילויות התרבות והפנאי לאנשים עם מוגבלויות".

לדבריו, "אדם ללא מוגבלות שרוצה להשתתף בפעילויות פנאי, יכול לעשות זאת ללא חסמים וקשיים, ואילו אנשים עם מוגבלות נתקלים בקושי בכל שלב, החל משלב הבחירה של תכנית הנופש והפנאי, בהמשך בתהליך הזמנת הפעילות, מבחינת שפה, תקשורת, וכו' ובכלל בפעילויות עצמן שרובן ככולן אינן מונגשות לאנשים עם מוגבלויות".

"הבשורה של שמעיה", כך הרב לוי,  "היא שלאנשים עם מוגבלות גם מגיע, ולכן יש דגש מיוחד על תרבות ופנאי לילדים ובוגרים עם מוגבלויות, לספק להם פעילויות מונגשות- בארץ ובחו"ל, כשהשאיפה היא שהם ייזמו בהמשך פעילויות לעצמם בתוך הקהילה וידאגו לעצמם להנגשות הדרושות, זה שילוב אמיתי מבחינתנו ולזה אנחנו שואפים".

הרב לוי מבקש להודות למשרד הרווחה ש"מבין את החשיבות ומסייע במימון פעילויות פנאי משולבות לאנשים עם מוגבלויות".

השארת תגובה