'ישראל ריגלה אחר שיחות הגרעין בין איראן למעצמות'

האם ישראל 'עלתה' על סודות המגעים בין איראן והמעצמות המערביות דרך ציתותי סתר שביצעה במלונות בהן התקיימו השיחות? ■ כך לפחות, טוענת חברת אבטחה רוסית

שיחות הגרעין
שיחות הגרעין
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח היום כי מדינת ישראל שתלה תוכנת ריגול בשלושה בתי מלון בשוויץ בהם התקיימו שיחות הגרעין בין איראן למעצמות, ככל הנראה בכדי להגיע לפרטים שישראל לא דווחה אודותיהם במישורים הדיפלומטיים. הדיווח מתבסס על חשיפתה של חברת אבטחה רוסית בשם "קספרסקי", הטוענת כי הושתלו תוכנות ריגול כאלו.

על פי הדיווח, משתילי התוכנה, הגיעו למידע סודי על ידי האזנה לשיחות ברחבי בית המלון וכמו כן העתקת קבצים ממחשבי מערכת המלון בהם היו מתועדים בצורה כזו או אחרת חומרים סודיים. עוד נטען, כי התוכנה במקורה דומה לתוכנת הריגול שהושתלה בעבר במתקני הגרעין באיראן, אם כי יותר מתקדמת.

בדו"ח הרשמי של החברה נטען כי בלתי אפשרי היה לפתח את הוירוס ללא גישה לקוד המקורי שכאמור נמצא במקומות נוספים שלהם הייתה זיקה לישראל כמו במחשבים ששימשו את אנשי הטקס בציון יום השנה ה-70 לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ. את ההכרח הסבירו בחברה מחמת העןבדה כי "הווירוס כה מתקדם ונשען רבות על הגרסה המקורית שלו".

בעבר עלו טענות דומות מצד גורמים בכירים בממשל האמריקני לפיהם ישראל מרגלת אחר שיחות הגרעין בין ארה"ב למעצמות. בישראל, סירבו, אז כמו היום, להתייחס לטענות כנגדם.

השארת תגובה