לפיד האמין ל'פייק ניוז' וספג ביקורת

לקראת תום ה'מנדט' של בני גנץ להקמת ממשלה, הפכה הזירה הםוליטית לזירת התגוששות • החשש בימין מהצלחתו של גנץ להקמת ממשלת מיעוט, הוליד חיכוכים

יאיר לפיד
יאיר לפיד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב והזהיר מכוונת יו”ר כחול לבן בני גנץ להקים ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות.

”יש פה טלפון אדום. ערב-ערב הוא מצלצל. אומרים לי: ראש הממשלה, צריך לתקוף כאן. צריך לתקוף שם. ומה אני אגיד, רק רגע, אני צריך לבדוק עם איימן עודה? אני צריך לבדוק עם אחמד טיבי?

”מישהו מעלה על הדעת דבר כזה שלא היה בתולדות ישראל, דבר שיפקיר את ביטחון ישראל, דבר שיהווה סיכון קיומי ומיידי למדינת ישראל וסטירת לחי לדמוקרטיה הישראלית, בפרצופם של אזרחים שנתנו את כולם ל’כחול לבן’. הם היו נותנים לו חמישה מנדטים אם הוא היה אומר דבר כזה? גם זה לא”, אמר ראש הממשלה.

נתניהו קרא לגבי אשכנזי ומשה יעלון: ”אתם הייתם במדים. אתם הייתם רמטכ״לים. דברו עם בני גנץ שגם הוא היה רמטכ״ל ותזכירו לו שאלה שאתם רוצים שיהיו שותפים שלכם, שהממשלה שלכם תהיה תלויה בהם, הם רצו להעמיד אתכם – כמו את שאר חיילי צה״ל – לדין כפושעי מלחמה”.

נתניהו הוסיף: ”יצאתם מדעתכם?יש זמן לעצור את הטירוף הזה. דברו איתו, התעשתו, ולכו לאותה ממשלת אחדות שהעם מצפה שנלך אליה ביחד”.

ח״כ יאיר לפיד, מס’ 2 בכחול לבן, קרא לראש הממשלה לפרק את ‘בלוק הימין’ ולנהל מו״מ קואליציוני בשם הליכוד בלבד.

״ביבי כל מה שאתה צריך זה להגיד לליצמן וסמוטריץ שטובת המדינה קודמת, להיפרד מהם יפה ולבוא למו”מ ישיר עם כחול לבן”, כתב לפיד בטוויטר.

הוא הוסיף: ”כל עוד אתה לא מוכן לעשות את זה, כל ההיסטריה שלך היא צביעות של אדם שמפחד לאבד את הכסא”.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ’ הגיב: ”אז יאיר לפיד מעדיף את אחמד טיבי על פני ליצמן ואת עופר כסיף על פני סמוטריץ’. ממשלה עם תומכי טרור ומתנגדי הציונות על פני ממשלה עם האחים שלו בציונות הדתית ובציבור החרדי. אמור לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה”.

בטחד מכלי תקשורת דווח כי ראש הממשלה פנה אל השרים וחברי הכנסת ואמר להם “להבעיר הכול” – ובתגובה יאיר לפיד תקף אותו בטוויטר: “ראש ממשלה במדינה דמוקרטית אינו יכול להגיד לאנשיו ‘להבעיר את הכל’. ביבי שוב מסית לאלימות ושוב יגיד אחר כך ‘לא לזה התכוונתי'”.

בתגובה ספג לפיד תגובות רבות על השקר שהפיץ.

בליכוד הגיבו לדברים וטענו כי ראש הממשלה לא אמר את הדברים שיוחסו לו.

“הדברים לא נאמרו על ידי ראש הממשלה. פייק ניוז”, מסר דוברו יונתן אוריך.

ח״כ ניר ברקת צייץ במענה לציוץ השקרי של יאיר לפיד: “לא נכון יאיר! הייתי על השיחה. המילה להבעיר את הכל לא נאמרה. השיחה היתה על החשש הכבד שאתה ושותפיך בכחול לבן מתכוונים להקים ממשלת מיעוט הנשענת על תומכי טרור. עם יד על הלב, גם אתה יודע שזה מסוכן למדינה”.

יאיר נתניהו צייץ ללפיד: “אבא שלך ז״ל היה אמנם איש שמאל קיצוני, אך אפילו הוא היה מתכחש לך ומתבייש בך אם היה יודע שתקים ממשלה שאחמד טיבי והתנועה האסלאמית מחזיקים לה את השאלטר. ברוך שובך מפריז”.

יאיר הוסיף ועקץ: “דרך אגב אני מבין שהאחים המוסלמים עכשיו נחשבים לממשלה לאומית ליברלית אה?”.

השארת תגובה