נתניהו נאם במליאה – הערבים נטשו

רה"מ שהגיע במפתיע למליאה, ביקש למסור הודעת עדכון על ההסלמה האחרונה ודבריו הופרעו באמצעות קריאות ביניים של חברי כנסת מהרשימה הערבית המשותפת שהאשימו אותו בפשעי מלחמה

טיבי מוצא מהמליאה
טיבי מוצא מהמליאה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה נתניהו הגיע בצהריים למליאת הכנסת וביקש למסור הודעת עדכון על התהליך שהביא להחלטה לחסל את בכיר הג'האד האיסלמי אתמול לפנות בוקר (בהתאם להוראת חוק יסוד), אלא שעד מהרה התפתח במקום עימות מילולי עם חברי הרשימה המשותפת.

לאחר מסירת ההודעה הרשמית התמקד רה"מ בדבריו ואמר, "אני לא אישרתי בקשות חוזרות ונשנות של גורמי הביטחון משום שבדקנו מה הסיכויים שייפגעו כאן בלתי מעורבים ופעם אחר פעם כולל בחודשים האחרונים כולל בשבועות האחרונים אני לא אישרתי, משום שאנחנו רוצים לצמצם עד המינימום את הבלתי מעורבים.  זה שונה לחלוטין ממה שעושים אותם טרוריסטים שיש כאן חברי כנסת שניגשים להגן עליהם, שהם בכוונה תחילה בזדון מכוונים לאזרחים, בכוונה מכוונים לשכונות מגורים."

נתניהו פנה לח"כ אחמד טיבי ואמר: "אחמד טיבי אתה אמרת עליי, אתמול שמעתי הפגנה תומכת שלכם שבה חברת כנסת שלכם מבקשת בכל דרך להוקיע אותנו כפושעי מלחמה". ח"כ טיבי הגיב בקריאות, "אתה משקר במצח נחושה, אתה מסית, אתה שקרן, בגללך המשפחה שלי מקבלת איומים", והוצא מהמליאה לאחר שנקרא לסדר שלוש פעמים. בעקבות כך, יצאו כל חברי הכנסת של הרשימה המשותפת מהמליאה תוך שהם קוראים "מלחמת המשא ומתן, המבצע להצלת נתניהו".

ראש הממשלה המשיך בדבריו ואמר, "אני חושב שהגיע הזמן לומר את האמת גם ביחס למה שאנחנו עושים וגם ביחס למה שאומרים עלינו שאנחנו עושים. אנחנו עושים כל מאמץ להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים ובחפים מפשע. אנחנו עושים מאמץ ששום צבא בעולם לא עושה, אנחנו מנסים לפגוע בדיוק כירורגי שאין כדוגמתו, והוכחנו את זה שלשום. הפעולה של צה"ל שלשום ברצועת עזה היא פעולה שעוד ילמדו אותה וכבר לומדים אותה בצבאות בעולם בניסיון לעשות את ההבחנה הזאת. אני חושב שאם אם רומסים את ההבחנה הזאת, משום שלפעמים לצערנו יש פגיעה בבלתי מעורבים, בעצם הופכים על פניו ואת כל רעיון של חוקי המלחמה, כי אז לעולם לא תוכל לפעול נגד הטרוריסטים, הם תמיד יתחבאו ויסתתרו מאחורי חפים מפשע ובצורה כזאת לעולם לא נוכל להילחם בהם".

רה"מ פנה לחברי הכנסת ואמר, "לצערי מה שחלק מחברי הכנסת כאן עושים, רוב חברי הכנסת כמובן לא שותפים לזה בלשון המעטה, אבל חלק מחברי הכנסת עושים דבר שהוא בלתי נתפס. בעצם את אלה שמכבדים את חוקי המלחמה – חיילי צה"ל, מפקדי צה"ל, וגם ממשלת ישראל ששולחת אותם, הם מגדירים כפושעי מלחמה ובכך הם מעוותים את כל הבסיס המוסרי של לחימה צודקת והכרחית מול הטרור."

ראש הממשלה ציטט ממכתב ששלחה סיעת רע"ם תע"ל ליועץ המשפטי בזמן מבצע צוק איתן וביקשה לפתוח בחקירה רשמית נגד ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון יעלון והרמטכ"ל גנץ בגין, "ביצוע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות ברצועת עזה". לצערי הדבר הזה חוזר על עצמו ע"י כמה מהגורמים. יש פה עוול כפול, גם לחיילי צה"ל ומפקדיו והדבר השני הוא לערער את לערער את היסודות הכלל אנושיים שהאנושות כולה צריכה עכשיו להתאגד סביבם לאפשר פעולה נגד גורמי הטרור. מי שנותן סיוע לשני הדברים הללו הוא בעצם מסייע לפשעי המלחמה האמיתיים שמתבצעים כאן באזור ושום מחאות ושום צעקות ושום טריקת דלתות ויציאה מהאולם לא ישנו את האמת הפשוטה הזאת שאמרתי כאן"

השארת תגובה