למי ה'קרדיט' על מתווה הפיצויים בעוטף עזה?

שניים אוחזים בקרדיט: הליכוד וכחול לבן פרסמו שניהם הודעה כי הודות לפעילותם המואצת, גובשה חבילת פיצוי לבעלי עסקים בתחום המסעדנות ביישובי העוטף

פגיעת טיל
פגיעת טיל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר ההסכמות עם רשות המסים על הטבות מס לבעלי עסקים בתחום המסעדנות ביישובי עוטף עזה, מפרסם חבר הכנסת שלמה קרעי תושב העוטף כי המתווה הושג למרות שזו הוקפאה ונתקעה לא מכבר על ידי היועצים המשפטיים.

"אני שמח כי השגנו מתווה פיצוי למסעדנים ובעלי האולמות בעוטף עזה! כפי שמגיע להם", אמר ח"כ קרעי והוסיף, כי מדובר בהחלטת ממשלה שאושרה כבר לפני חודשיים, אלא שכעת, בעקבות הלחץ של חברי ועדת הכספים תוך בשיתוף פעולה של ח"כי הליכוד עם יו"ר הוועדה, הצלחנו להגיע להסכמות עם רשות המיסים, על תיקון חקיקת המשנה הקיימת, ופיצוי המסעדנים ובעלי האולמות בעוטף עזה".

לדבריו, לתיקון יוכנסו המסעדות ואולמות האירועים כמי שזכאים לפיצוי – באזור ה-0-7 עוטף עזה באופן קבוע ואוטומטי, הכולל גם מחזורים וגם בשל חומר גלם שהתקלקל ויינתן רטרואקטיבית ממאי 2019 כפי שניתן לתיירות ולחקלאות.

אלא שבד בבד הפיצה סיעת כחול לבן גם היא הודעה המייחס את ההישג לעצמה.

"לראשונה מסעדנים ובעלי אולמות אירועים בעוטף עזה יקבלו פיצוי על נזקי המצב הביטחוני, זאת בעקבות שיתוף פעולה בין יו״ר ועדת הכספים ח״כ משה גפני ונציגי כחול לבן בוועדה על חקיקת בזק שתבטיח את הפיצוי", לשון הודעת הוועדה.

בהודעה נכתב עוד, כי "בזכות המהלך שהובילו נציגי כחול לבן ויו״ר ועדת הכספים, התחייב עתה האוצר להפעיל מנגנון פיצוי באופן מיידי".

השארת תגובה