ארה"ב נגד סימון מוצרים באירופה

שליח הנשיא טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט התבטא נגד החלטת ביה"ד של 'האיחוד האירופי' המחייב לסמן מוצרים שיוצרו ביו"ש ואמר, כי "ההחלטה פוגעת בעיקר בפלסטינים"

תנועת הBDS
תנועת הBDS
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שליח הנשיא טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט התייחס להחלטת בית הדין של האיחוד האירופי לחייב סימון מוצרים שיוצרו ביהודה ושומרון, רמת הגולן ומזרח ירושלים ותקף את ההחלטה.

'מדובר בהחלטה צבועה ופוליטית. שכן מה שמכונה 'התנחלויות' הן למעשה ערים ושכונות; זאת שטות להעמיד פנים שלא". אמר גרינבלט שהוסיף, כי
"אם מדברים על חידוש והתנעת תהליך השלום, הרי שזה יגיע אם בכלל, רק באמצעות משא ומתן ישיר. החלטת בית הדין, פוגעת בסיכויים לשלום ובסופו של דבר פוגעת בפלסטינים".

מדובר בעתירה שהוגשה ב 2015 לבית משפט בצרפת, על ידי "יקב פסגות" שבבנימין שטען כי החלטת האיחוד האירופי שהתקבלה באותם ימים, מחייבת את צרפת לעמוד בדרישה העומדת בניגוד לחוק הצרפתי, ביהמ"ש בצרפת אכן קיבל את העתירה והורה על הקפאת ההחלטה ואכיפתה במדינה כשהוא מעביר את הענין להחלטה סופית של בית הדין של האיחוד.

שר החוץ, ישראל כ"ץ, ציין עם פרסום ההחלטה, כי מדובר בהחלטה פסולה ערכית ומוסרית ובכוונתי לפעול מול שרי החוץ האירופים כדי לוודא את מניעת יישום מדיניות שגוייה וחמורה זו, העומדת גם בסתירה למדיניות האירופית לקדם את סיום הסכסוך באמצעות משא ומתן ישיר ללא תנאים מוקדמים ולא באמצעות פסיקות משפטיות".

תיוג:

השארת תגובה