השר גלנט וחה"כ בן צור בהר הזיתים: "מצב מחפיר"

שר השיכון גלנט וח"כ בן צור סיירו בהר הזיתים בעקבות מעשי ההרס והוונדליזם ■ השר יואב גלנט הממונה על אבטחת ההר וח"כ בן צור סיירו בין השאר בעיקר בחלקה האפגנית הסמוכה לבתי התושבים אשר בה מתחולל עיקר ההרס ■ בני משפחות הנפטרים: "אפילו במדינה מוסלמית יודעים לשמור על קברי היהודים טוב יותר"

הבוקר ערכו שר השיכון יואב גלנט ויו"ר סיעת ש"ס ח"כ יואב בן צור, סיור בבית הקברות בהר הזיתים על רקע חילולי הקברים במקום. לדבר הזה לא ציפו: בחלקה האפגנית של ההר הם פגשו באדם מבוגר, תושב חולון, שזעק ומירר בבכי: "זה כבר פעם שניה שאני מממן מכיסי את שיפוץ קבר אבי המנוח. הקבר נופץ וחולל על ידי חוליגנים ערביים, והנה כעת אני מוזעק שוב למקום כדי לגלות שניפצו שוב את המציבה שלו, עד מתי אעבור את הסבל והביזיון הזה?"

העדות האותנטית מהשטח, הסעירה את שר הבינוי יואב גלנט, הממונה על האבטחה בהר הזיתים ואת ח"כ יואב בן צור מש"ס, יוזם ההצעה לסדר, נוכח החרפה המתמשכת המשתוללת בהר. כזכור, רק לאחרונה בוצע גל ונדליזם גדול בהר הזיתים מצד צעירים ערביים תושבי המקום, שכלל ניתוץ ושריפת מציבות. את עיקר ההרס סופגת החלקה האפגנית הגובלת עם בתי התושבים המקומיים.

"הר הזיתים, אחד מסמליה של העיר ירושלים והמדינה בכלל, בית העלמין בו קבורים גדולי עולם ולצדם גם מראשי המדינה, מצוי זה שנים בעין הסערה. כל כך הרבה התחייבויות שבע, ועדיין רק בשבוע שעבר שוב חוללו קברים במקום. אבקש להעלות נושא זה כהצעה לסדר יומה של הכנסת", נכתב בהצעה לסדר.

ח"כ בן צור ציין לשבח את השר גלנט, שעוד טרם השיב להצעה לסדר, מיהר לקיים סיור מקיף בהר הזיתים כדי לעמוד מקרוב על התופעה. ואכן, במהלך הסיור שהתקיים היום בבוקר שכלל גם בכירים ממשרד הבינוי, נחשפו האישים להרס החוזר ונשנה של קברים ומצבות, דבר המהווה בזיון גדול לנפטרים ולעם היהודי כולו.

בני המשפחות של הנפטרים שקבריהם חוללו אמרו, כי "אפילו במדינת אפגניסטן המוסלמית ישנו שומר מוסלמי המופקד על שמירת בית הקברות היהודי, ומי יכול להאמין שדווקא במדינת היהודים מתחולל מצב מחפיר שכזה".

יצוין, כי בהחלטת הממשלה הקודמת, הוקצו 4 מיליון ₪ בשנה לאבטחת ההר, וכן הוקמה במקום נקודת משטרה. ח"כ בן צור מציין, כי "אחת הבעיות במקום היא שלמאבטחים הפרטיים אין סמכות לעכב או לעצור מנתצים, וכך יוצא, שלמרות שהם רואים את ההרס במצלמות וחשים למקום, ידיהם כבולות. כמו כן, פעמים רבות המתפרעים שורפים תחילה את מצלמות האבטחה ולאחר מכן מבצעים את ההרס".

גלנט ובן צור בהר הזיתים01 גלנט ובן צור בהר הזיתים16 גלנט ובן צור בהר הזיתים15 גלנט ובן צור בהר הזיתים14 גלנט ובן צור בהר הזיתים13 גלנט ובן צור בהר הזיתים12 גלנט ובן צור בהר הזיתים11 גלנט ובן צור בהר הזיתים10 גלנט ובן צור בהר הזיתים09 גלנט ובן צור בהר הזיתים08 גלנט ובן צור בהר הזיתים07 גלנט ובן צור בהר הזיתים06 גלנט ובן צור בהר הזיתים05 גלנט ובן צור בהר הזיתים04 גלנט ובן צור בהר הזיתים03 גלנט ובן צור בהר הזיתים02

השארת תגובה