מצלמות; התרגיל של תושב יצהר לשוטרים

התרגיל של יצהר לשוטרים: כל הבית היה מתועד. החומרים קשים לצפייה "שעות של סבל והתעללות". צפו בזארוג נפגע וצורח

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עשרות שוטרים פשטו על היישוב יצהר והקיפו את הבית בו על פי החשוד שהה המורחק המנהלי נריה זארוג, שסירב להיענות ולהישמע לצו ההרחקה מהיישוב שהוצא נגדו לפני שבועות אחדים על ידי אלוף הפיקוד.

על פי הדיווחים, מהדירה בה שהה זארוג ואשר אליו פרצו אנשי המשטרה בסיוע כיבוי אש, נשמעו זעקות וקולות של אלימות שהופעלו נגד זארוג שכבל את עצמו למתקן מתכות ופונה בהמשך לקבלת טיפול בבית החולים.

אלא שעם פינויו מהדירה נחשף כי אנשי יצהר שלקחו בחשבון כי סופו של זארוג להיעצר בביתו בגין הפרת צו האלוף, דאגו לרשת מבעוד מועד את הדירה במצלמות נסתרות שתיעדו את האלימות הרבה שהופעלה כנגדו ללא כל הצדקה.

חומרים ראשונים אשר הוצאו מהמצלמות, מציגים תמונה מטרידה של אלימות שוטרים קשה, אשר עשו בזארוג כבשלהם במשך שעות ארוכות. הסרטונים שנמסרו לארגון חוננו יועברו הבוקר למשפטנים אשר צפויים להגיש כנגד השוטרים ואנשי מערך הכבאות תלונות ותביעות אזרחיות.

בסרטון ראשון שמתפרסם הבוקר מהדירה נראה זארוג יושב שהוא כבול למתקן, שוטר מעקם את ידו מאחורי גבו, תוך שבצמוד אליו פועלים השוטרים ואנשי הכבאות עם כלים הנדסיים, בשלב מסויים נשמע בום, ומיד לאחריו זעקות עזרה וכאב של זארוג.

מדובר ברגע בו נפגע זארוג ברגלו מהעבודות, זארוג זועק מכאבים ומתחנן שיפסיקו, נראה כי הנוכחים בחדר אינם מעניקים לו סיוע רפואי. נזכיר כי צוותי מד"א שהוזעקו לדירה נחסמו בידי כוחות המשטרה.

"אתמול כולנו צפינו באלימות השוטרים אשר התרחשה מחוץ לדירה. הסרטונים שמגיעים מתוך הדירה מטרידים ביותר וקשים לצפייה, שעות שעות של סבל והתעללות, זילזלו בבריאותו ופצעו אותו. צריך לזכור שמדובר במחאה לא אלימה של זארוג בעקבות צו הרחקה בלתי דמוקרטי שללא משפט זורק אותו מביתו וממשפחתו." סיפר אברהם חברו של זארוג ליישוב.

לאחר המעצר הגיע עו"ד נתי רום המייצג את זארוג מטעם ארגון חוננו לימ"ר ש"י, והעניק לו יעוץ משפטי וסייע לו.

עו"ד רום סיפר ביציאה מתחנת המשטרה, "פגשתי את נריה, הוא תשוש מאד, חבול במספר מקומות בגופו, מדווח על אלימות שוטרים במהלך מעצרו. לצערי מנעו מצוותי מד"א שהוזעקו למקום וכן ממני עורך דינו לגשת אליו ולבדוק את מצבו. אני מקווה שבמהלך הלילה הוא יקבל טיפול רפואי, ומקווים שהוא ישוחרר בקרוב. מדובר בצו מנהלי דרקוני ללא שניתן לו להתגונן, על לא עוול בכפו. מבקשים לעקור אדם מביתו, מאשתו ומילדיו לדבר הזה אין מקום במדינה דמוקרטית, בטח לא תוך מעצר אלים כל כך."

תגובה אחת
  1. עוד פאן של הנאציזם המשטרתי

השארת תגובה