9 רופאים מקנדה מצטרפים ליחידת החירום הבינלאומית של מד"א

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תשעה רופאים מקנדה סיימו קורס בן חמישה ימים בארגון מגן דוד אדום בישראל. הרופאים, בהם מומחים ברפואה דחופה, רפואה פנימית, רפואת משפחה, נוירולוגיה וכירורגיה אורתופדית, הגיעו לארץ מקנדה ביום ראשון האחרון, על מנת לעבור הכשרה במד"א, כך שבעת חירום יוכלו לטוס לישראל ולסייע לחובשים והפראמדיקים של מד"א בטיפול ובפינוי חולים ופצועים, הכל בהתנדבות מלאה.

יחידת החירום הבינלאומית של מד"א הולכת וגדלה, כשבכל שנה מגיעים רופאים מקנדה וממדינות רבות ברחבי העולם, על מנת שתהיה להם את היכולת לבוא ולעזור למד"א ולמדינת ישראל בשעת חירום, דוגמת אסון המוני.

הקורס האינטנסיבי שעברו הרופאים, באורך של 50 שעות, כלל משמרות על האמבולנסים והניידות לטיפול נמרץ של מד"א, סיור במוקד השליטה הארצי של הארגון וביקור במעבדות שירותי הדם של מד"א. בנוסף, השתתפו בתרגיל טיפול בפצועים באתר הרס.

ד"ר ג'ייסון בסרמן, ממשתתפי הקורס, אמר: "זו הייתה זכות עבורנו ללמוד מהמדריכים והצוותים של מגן דוד אדום ולעבוד לצידם, על מנת שנוכל לטפל באזרחים ישראלים בעת הצורך. אני שמח שאני יכול לראות את עצמי כחלק מהמשפחה הזאת, מצפה לחלוק בקנדה את הניסיון שצברתי כאן, ומקווה לחזור בקרוב לישראל".

סמנכ"ל קהילה במד"א ד"ר אלי יפה: "חשיבות הכשרתם של רופאים מרחבי העולם במגן דוד אדום היא קריטית. מול האתגרים שעומדים לפתחו של מד"א, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, אנחנו שמחים ומודים על האפשרות להיעזר בשעת הצורך באנשי רפואה בכירים, בעלי נכונות רבה לסייע".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אנו במד"א אסירי תודה על כך שרופאים בכירים מגיעים מקנדה הרחוקה למדינת ישראל, בהתנדבות מלאה, ורק על מנת לעבור הכשרה אצלנו, ולפתח את המיומנויות שיאפשרו להם לשוב ולסייע בעת הצורך".