שבץ מוחי – כל דקה קובעת

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כמאה וחמישים חובשים ופראמדיקים במגן דוד אדום מאזור הצפון, השתתפו בכנס מקצועי בנושא טיפול בשבץ מוחי, שהתקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה. מטרתו של הכנס להעמיק את הידע המקצועי של הצוותים בתחום הטיפול בשבץ מוחי, ולחזק את הקשר המקצועי בין החובשים והפראמדיקים של מד"א לבין הרופאים והאחיות בבית החולים.

מנהל יחידת שבץ מוחי במרכז הרפואי פדה-פוריה, ד"ר ניזאר חוראני, סקר את נושא החידושים בתחום הטיפול בשבץ מוחי, והפראמדיק המפקח של מרחב ירדן במד"א העביר הרצאה בנושא הדגשים המקצועיים מצד הצוותים בניידות לטיפול נמרץ ובאמבולנסים. הכנס עסק גם בחשיבות יישומון הצוותים של מד"א, באמצעותו החובשים והפראמדיקים באמבולנסים מעבירים פרטים ומידע רפואי חיוני על המטופל ישירות לנוירולוג בביה"ח, כשהצוות במחלקה ערוך ומוכן לקבל אותו מבעוד מועד.

מנהל יחידת שבץ מוחי במרכז הרפואי פדה-פוריה, ד"ר ניזאר חוראני: "הכנס המקצועי היה מוצלח במיוחד. סקרנו חידושים ועדכונים בתחום, תוך הצגת הפעילות המחקרית והשוטפת של היחידה לשבץ מוחי ומקרים רלוונטיים מהעבר. הצוותים של מגן דוד אדום הם הגורם הרפואי הראשון שמטפל בחולים, ולכן שיתוף הפעולה וחיזוק הקשר בין הצוות במרכז הרפואי לבין החובשים והפראמדיקים הוא חשוב מאין כמותו, למען המטופלים והצלת חייהם".

הפרארמדיק המפקח של מרחב ירדן במד"א, יואב שושה: "הכנס המשותף עם המרכז הרפואי פדה-פוריה הוא בעל חשיבות רבה, שכן הוא תורם לשיתוף הפעולה, ומביא לטיוב הטיפול הרפואי, שתחילתו באמבולנסים והניידות לטיפול נמרץ שלנו, והמשכו בבית החולים. אני מודה למרכז הרפואי פדה-פוריה, למנהל יחידת שבץ מוחי ד"ר ניזאר חוראני ולמתאמת היחידה סנדרה אריש, על ההירתמות לארגון הכנס, להנהלת מרחב ירדן במד"א, לאגף הרפואה ולכלל המשתתפים".

מנהל מרחב ירדן במד"א, אורן אביטן: "כנסים מקצועיים מסוג זה חשובים מאין כמותם. רמת שיתוף הפעולה בין החובשים והפראמדיקים במרחב ירדן של מד"א לצוותים הרפואיים במרכז הרפואי פדה-פוריה, באה לידי ביטוי ברמת הטיפול בחולים בשטח, עוד לפני הגעתם לביה"ח. בסופו של יום, אין תחליף להעשרה לימודית של הגורם הקולט אל מול הגורם המטפל בשטח, וחיזוק הקשר המקצועי בין הגורמים הינו ערובה להצלחה. אני מודה להנהלת ביה"ח ולעומד בראשה ד"ר ארז און, על קבלת הפנים ועל האירוח".