המקובל התלונן בעקבות מהומות ראש העיר

טבריה לא מפסיקה לייצר כותרות: מנכ"ל העירייה הודיע על התפטרותו מתפקידו, בקשתו של רון קובי לצו ביניים שתאפשר לו למנות 'ועדה ממונה' – נדחתה בידי בית המשפט העליון

רון קובי
רון קובי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שוב סוער בטבריה: מנכ"ל העירייה, עופר אזרד, הודיע השבוע על התפטרותו לאחר שנתיים וחצי בתפקיד. אזרד שימש כמנכ"ל תחת ראש העיר הקודם יוסי בן דוד ובשנה האחרונה תחת ראש העיר הנוכחי רון קובי. התפטרות המנכ"ל מצטרפת לשורת משרות לא מאוישות בהנהלת העיר, בהן הגזבר, דובר העירייה, מבקר העירייה ומנכ"ל החברה כלכלית שתחת חשב מלווה. הטלטלה בעירייה מתרחשת ברקע העבודה שראש העירייה רון קובי עומד בפני שימוע להדחה, אך השימוע נדחה שוב ושוב בידי בג"צ.

מנכ"ל העירייה היוצא עופר אזרד שיגר מכתב  לראש העיר, בו הוא כתב כי "הייתה לי הזכות לעבוד עם שני ראשי עיר ברצף, למרות שהדבר אינו מובן כלל, אולם מרגע שחשתי שהוצרו צעדיי, ואני נאלץ לוותר על עקרונותיי, והערכים שעליהם גדלתי, אין לי דרך אחרת אלא לפנות את מקומי". שעות לאחר המכתב ששלח המנכ"ל עופר אזרד, הודיע רון קובי כי ממלא מקומו יהיה ישראל ענתבי, מי ששימש בתפקיד בעבר. חבר המועצה רפאל טרבלסי, מהבית היהודי, הגיב בחריפות נגד המינוי שלטענתו אינו חוקי, ופרסם סרטונים אותם שלף מהפייסבוק של רון קובי, בהם ראש העיר תוקף בחריפות את ענתבי.

בסרטונים נראה רון קובי כאזרח מהשורה לפני כניסתו לתפקידו הנוכחי, כשהוא מאיים על ענתבי כי יתלונן נגדו למבקר המדינה. "צא כבר לפנסיה, אף אחד לא רוצה לראות אותך. חוצפן, הרסת את העיר ואני אכנס בך", נשמע קובי משתלח בבוטות. ישראל ענתבי שימש בעבר כמנכ"ל החברה הכלכלית, הוא עבר את גיל 70 לפני כשנתיים ומשרד הפנים דרש מעיריית טבריה בעקבות פנייתו של חבר המועצה רפאל טרבלסי לסיים את תפקידו של ענתבי מיידית. יצוין, כי בערב הבחירות, הבטיח רון קובי לפטר לאלתר את ישראל ענתבי בגלל טענות על שחיתות, אך לאחר שישראל ענתבי מחק את תביעת הדיבה שהגיש נגד קובי על חשבון החברה הכלכלית, הסתדרו לפתע היחסים בין השניים.

הדיון נדחה

בג"ץ דחה בתחילת השבוע את בקשתו של ראש עיריית טבריה רון קובי, להוצאת צו ביניים שנועד לאפשר לו למנות 'ועדה ממונה' ובכך לקבוע את פיזור חברי מועצת העיר. על פי קביעת בית המשפט, הנושא יידון בדיון שנקבע ממילא לעוד כשלושה שבועות בעתירה שהגיש קובי נגד משרד הפנים בגין השימוע לפני פיטורין שמבקש המשרד לערוך לו. בהחלטתם כתבו השופטים, "איננו רואים מקום להיעתר בשלב זה לסעד הביניים שהתבקש".

כפי שדווח ב'כל ישראל', לפני כשבועיים וחצי החליט בג"ץ להיעתר לעתירה שהגיש רון קובי והורה על ביטול השימוע שביקש משרד הפנים לערוך לו. קובי עתר לבג"ץ לאחר שקיבל שימוע לפני פיטורים ממשרד הפנים, לאחר שלא הצליח פעם אחר פעם להעביר תקציב במועצת העיר. בעתירתו דרש קובי מבג"ץ להוציא צו על תנאי שימנע את פיטוריו, שכן לטענתו קיים ניגוד עניינים בינו לשר הפנים אריה דרעי ומנכ"ל משרדו הכפוף אליו מרדכי כהן. קובי טען בנוסף, כי אין באפשרות ממשלת מעבר להדיחו. אשר על כן, לדבריו, על משרד הפנים למנות חברי ועדה קרואה שיכהנו לצידו במקום חברי מועצת העיר, וכך יוכל לאשר תקציב.

הרב קוק הגיש תלונה

בתוך כך, המקובל הגאון רבי דב קוק הגיש ביום ראשון תלונה במשטרת טבריה נגד ראש העיר. הרב הגיע בעצמו לתחנת המשטרה בעיר בכדי להגיש את התלונה נגד קובי, לאחר שהאחרון הגיע לפני כשבועיים לבית מדרשו ועל פי עדויות ותיעודים שהופצו, התקוטט עם ילדים במקום. בתחילת השבוע הגיע שוב קובי בכדי להתעמת עם תלמידים בסמוך לישיבתו של המקובל רבי דב קוק, ילדים ששהו במקום החלו מגנים אותו בצעקות. קובי, שהיה באותו עת בשידור חי ברשתות החברתיות, תקף את המגזר החרדי המתגורר בטבריה ואת ישיבתו של הגר"ד קוק. מקורבו של המקובל, הרב יקותיאל אוהב ציון, טוען כי "קובי ספג בתקופה האחרונה מכה קשה מצד נאמניו שהחלו לעזוב אותו, ובצעד נאלח החל להיטפל למקובל הרב דב קוק במטרה לתפוס שוב כותרות ולהיות בחזית העיר טבריה. הרב בתחילה לא הגיב, אך כשרון קובי החל יום אחר יום להגיע לישיבה ולהטריד את הלומדים אמר המקובל כי כלו כל הקיצין ועלה בעצמו לתחנת המשטרה להגשת תלונה נגד רון קובי". עוד סיפר הרב אוהב ציון כי "כלל השוטרים בתחנת המשטרה קיבלו את הרב דב קוק בכבוד גדול, והזדעזעו לשמוע על הצקותיו הבלתי פוסקות של ראש עיריית טבריה".

בסוף השבוע שעבר דיווחנו כי המקובל רבי דב קוק הכריז בשבוע שעבר על החלטתו לעזוב את העיר ואמר למקורביו כי עד שיעבור הגזירה של "אותו אנטיוכוס", הוא נאלץ לעזוב את העיר והוא אינו יכול להמשיך להתגורר בעיר במצב הזה. "אני לא יכול להישאר פה, אני בורח, אי אפשר להישאר פה, השם יעזור לנו שנעבור את הגזירה הנוראה של אנטיוכוס הזה".

2 תגובות
  1. רון קובי לאן עוד תדרדר את העיר שלך? מי אתה בכלל? קום ועוף מהעיר

  2. רון קובי.

    תלך לעזה. הגיהנום לא מספיק
    חם רשע. מרשע 🔥🔥

השארת תגובה