'בר מצווה' ל'אבות ובנים' המרכזי בבת ים

מאות הורים וילדיהם, מילאו את היכל התרבות העירוני, בערב מיוחד שכולו חיזוק, התעלות, חוויות ופרסים • השנה צוינו 13 שנים לפעילות הארגון של ר' אליהו זוארץ

צילום: אור חיים עוזרי 
צילום: אור חיים עוזרי 
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

זה התחיל לפני 13 שנה, אז ר' אליהו זוארץ הי"ו פנה לכמה משפחות במוצאי שמחת תורה בשנת תשס"ז, והודיע על הקמת אבות ובנים – לימוד אשר יתקיים מידי מוצאי שבת, בבית הכנסת ר' מאיר בעל הנס בשכונת עמידר.

כמה משפחות הצטרפו למיזם המבורך ומאז הכל היסטוריה. רבנים חשובים, כנסים והפקות גדולות וקטנות, להטוטנים, הופעות, הצגות, ערבי מנגל ('על האש'), סוכר, ברד, ארטיקים, גלידות, חטיפים, ממתקים, טרופיות, ומה לא…

היו תקופות קלות יותר או פחות, אבל ב"ה תמיד הוא עשה את המקסימום לטובת ילדי העיר, שבמקום שישוטטו חלילה ברחובות, ימצאו מקום חם של לימוד מתוך כיף והנאה, בלי לחץ ובכיף. עם הגרלות יפות אם זה קלפים, משחקים, אופנים, רחפנים וממתקים.

השבוע, 'אבות ובנים' חגגו 13 שנה, בהיכל התרבות בת ים. מאות אנשים מילאו את ההיכל תרבות, אבות ובנים, אמהות ובנות. היכל התרבות היה מלא עד אפס מקום, כאשר בחלק מהמושבים הצטופפו הורים וילדים יחדיו וגם המעברים היו עמוסים. בחוץ המתינו עוד רבים, אך מחוסר מקום נאלצו להישאר בחוץ, והרב זוארץ מנצל את הבמה להתנצל בפניהם.

האירוע התחיל בסרט מרגש על מרן הראשון לציון הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, שיום פטירתו צוין השבוע. לאחר מכן הוקרנה מצגת מרגשת של אבות ובנים מדברים על המפעל האדיר, ועל הפעילות של הרב זוארץ.

ההצגה הרפתקאות בארץ האבות הופיעה מיד לאחר המצגת, הילדים נהנו התרגשו וצחקו. וזה לא הסתיים כאן. דוד החקיין עלה להופעה והצחיק את הילדים בסיפורים ושלל חיקויים.

בזה אחר זה הוגרלו אופנים, ספרי קודש, ארוחות (בחסות שיפודי המלכה), נעליים (בחסות נעלי חסד), ושלל פרסים יקרי ערך.

כיבד את המעמד בנוכחותו: ראש העירייה צביקה ברוט, שבדבריו שיבח והוקיר את ר'  אליהו ואת בנו משה אהרון על הפעילות הענפה לילדי העיר.

עוד נשא דברי ברכה, ממלא מקום ראש העיר, אלי יריב, שהבטיח לעזור למפעל הגדול של ר' אליהו ושבחו על המסירות נפש שלו וההקרבה שלו למען ילדי בת ים. כמו כן הוא ניצח על הגרלת אופנים וביקש והזהיר את הילדים לשמור על כללי הבטיחות קסדה, נסיעה על המדרכה ובזהירות.

סגן ראש העיר אורי בוסקילה – שהיה מהמסייעים הבולטים בהפקת הערב – זכה לדברי הוקרה וברכה על פועלו. בדבריו, שיבח בוסקילה את המפעל הכביר המתקיים מידי מוצ"ש, ואת מסירותו של ר' אליהו ובנו לעשות למען ילדי העיר והבטיח להמשיך ולעזור כמו תמיד.

יצוין כי במוצאי השבת הקרובה, תתקיים הילולה לרחל אימנו ע"ה יחד עם אזכרה לרה"ג משה לוי זצ"ל, בשיתוף תלמוד תורה "האיש משה" והרב שי אלימלך. לילדים היקרים יחכו פרסים והפתעות.

"תש"פ זה ראשי תיבות של ת'היה ש'נת פ'עילות", מסיים ר' אליהו זוארץ בחיוך, ומאחל לאבות, לבנים ולכל פעולות התורה והחסד של עם ישראל, שנת הצלחה ופריחה.

השארת תגובה