השוטר נתן אגרוף וטפל עלילת שקר

שוטר
שוטר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית המשפט הרשיע שוטר שתקף באלימות עצור בשער האריות, ללא כל סיבה, ולאחר מכן התלונן בכזב כי הותקף # השוטר הושעה וישלם פיצויים

בית משפט השלום בירושלים, הרשיע שוטר מג"ב בעבירת תקיפה, בגין מכת אגרוף שנתן לאדם שנעצר כחשוד בשער האריות בעיר העתיקה בירושלים ביולי 2017. בנוסף הורשע השוטר בשיבוש מהלכי משפט, משום שרשם לאחר האירוע בכזב כי המתלונן תקף את השוטרים באופן שהצדיק הפעלת כוח נגדו.

השוטר הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון, ובית המשפט גזר עליו 200 שעות לתועלת הציבור ופיצוי כספי למתלונן. בעקבות המקרה השוטר הושעה מתפקידו. שוטר סיור נוסף שהיה עימו הורשע בעבירה של תקיפה סתם, וקצין המשטרה שהיה מעורב באירוע הורשע בעבירת שיבוש מהלכי משפט. התיק נוהל על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה.

בגזר הדין כתבה השופטת שרון לארי בבלי, כי "אלימות המופעלת כלפי אדם הינה מעשה פסול ומכוער, אשר טומן בחובו, מעבר לפגיעה הפיזית, אף תחושת השפלה ופגיעה ממשית בזכותו של הנפגע לכבוד. הדברים מקבלים משנה תוקף מקום בו עסקינן באלימות המופעלת על ידי שוטר כלפי אזרח שלא לצורך, ומבלי שעומדת לשוטר סמכות להפעילה".

לגבי עבירת השיבוש קבעה השופטת כי מסירת מידע כוזב במסגרת דו"חות הפעולה והמזכרים המובאים פעמים רבות בפני בית המשפט, עלולה לשבש את תפקודה התקין של מערכת המשפט, אולם, אף חמור מכך, יש בה כדי להוביל להרשעתו של אדם על לא עוול בכפו, ומכך יש להימנע בכל מחיר. השופטת הוסיפה כי "חוסר אמינות בדוחות הפעולה פוגעת בחזקת התקינות אותה מעניק בית המשפט לדוחות השוטרים, ובכך מביא לפגיעה נואשת באמינות המשטרה".

עו"ד הדס קליין, מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה מסרה כי "בית המשפט קיבל את עמדת מח"ש והדגיש את חומרת מעשיו של השוטר אשר ניצל את כוחו ואת סמכותו כאשר תקף את המתלונן במכת אגרוף. בית המשפט גם הדגיש את החומרה היתרה בעבירת השיבוש שכן בעקבות ההודעה הכוזבת של השוטר נפתח נגד המתלונן תיק פלילי בגין חשד לתקיפת שוטרים. הכרעת הדין מבטאת את חומרת העבירות של הנאשם ואת הפגיעה הקשה ביסודות ההליך המשפטי שעלולה הייתה להיגרם אלמלא נחשפו מעשיהם של השוטרים".

השארת תגובה