צדק: הנחה בתחבורה לתלמידי ישיבה

דיון סוער התנהל בועדת הכספים, גפני האשים את סמוטריץ בכך שעיריית תל אביב מפעילה הסעים בשבת – סמוטריץ העניק לתלמידי ישיבה, הנחה בתחבורה הציבורית

עולים לאוטובוסים בביתר
עולים לאוטובוסים בביתר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר החבורה בצלאל סמוטריץ’ הודיע ליו”ר ועדת הכספים ח”כ משה גפני, במהלך דיון בוועדה על תקציב משרדו, כי “מתווה ההנחה בנסיעות בתחבורה הציבורית לתלמידי הישיבות יצא לדרך ומקודם במשרדו בימים אלו”.

לפי המתווה שמקודם, מתווה בני הישיבות יותאם למתווה הסטודנטים הזכאים להנחה בתחבורה ציבורית בהנחה של 33 אחוז או 50 אחוז לשנתי.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ’: “שר בישראל מחויב לכל אזרחי ישראל בלי הבדל בין ציבור לציבור. אין סיבה שתלמידי הישיבות יקופחו ואני שמח על הפנייה ושמח לתקן עוול כלפי בני הישיבות”.

יו”ר ועדת הכספים ח”כ משה גפני: “אני מודה לשר בצלאל סמוטריץ’ על התגייסותו לעניין. זו הייתה הפניה הראשונה שלי אליך בעת כניסתך לתפקיד, אני שמח שלקחת זאת במלוא הרצינות והמתווה יוצא לדרך. מדובר בתיקון עוול ובבשורה אמיתית לעשרות אלפי תלמידי הישיבות ששוקדים על תלמודם וזכאים להנחה”.

במהלך הדיון פנה יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני לשר התחבורה: "מדינת ישראל מאבדת את צביונה כמדינה יהודית. המשמעות היא אסון בסדר גודל לאומי. זה באחריותך במשמרת שלך. יש אנשים הבוכים על מה שקורה".

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' השיב: "אני כואב מאוד את הפגיעה הזו ושיש מי שמנצל פרצה בחוק בתקופת דמדומים של הממשלה. העיריות מתחכמות ואומרות שייקחו את הכסף מתקציביהן ולא יגבו כסף מנוסעים כך שזה לא יוגדר כתחבורה ציבורית אלא כהיסעים, ולכן אני לא יכול לעצור זאת באופן ישיר. ישבנו גם בעתירה במחוזי. הפרצה הזו ברור שלא הייתה כוונת המחוקק. המדינה קבעה תח"צ מפוקחת ואין לי אלא לכאוב את המצב. לכולנו יחד יש יכולת להפעיל לחץ על ראשי הרשויות ולמנוע פגיעה קשה בשבת".

תגובה אחת
  1. תודה בצלאל על ההנחה לתלמידי ישיבות באוטובוסים הגיעה הזמן

השארת תגובה