"שוחד ומניעים פסולים" הפרשייה היומית

החשד המרכזי: קבלנים ויזמים זכו להטבות בעבודות תשתית ותחבורה באזור חיפה והקריות בתמורה לשוחד ו/או ממניעים פסולים • בין העצורים גם מקורב לשר בממשלה

אילוסטרציה: כביש עמוס
אילוסטרציה: כביש עמוס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המשטרה עצרה הבוקר (שני) עשרה עובדי ציבור בחשד לעבירות של שוחד ושחיתות ציבורית. במקביל, תשעה מעורבים נוספים בפרשה עוכבו לחקירה.

בין החשודים בפרשה: ראש עיר, ראש רשות ועוזרו של אחד משרי הממשלה.

מהמשטרה נמסר כי מדובר בחקירה מורכבת ורחבה שמנוהלת בשיתוף יחידת יהלום ברשות המסים ובליווי פרקליטות מחוז מרכז (פלילי). עוד נמסר כי במסגרת החקירה עלה החשד כי עובדי ציבור בכירים, ביחד עם אחרים, כל אחד על פי חלקו, ביצעו לכאורה עבירות שחיתות תוך מעורבות בעלי השפעה בחברות ממשלתיות ובמוסדות שלטון.

מממצאי החקירה עלה כי בעלי אינטרסים פעלו כדי לקדם את ענייניהם העסקיים, זאת תוך ביצוע עבירות וכדי להשפיע על מקבלי ההחלטות בחברות ממשלתיות לקדם את ענייניהם.

כמו כן, עלה החשד כי בעלי תפקידים בכירים ברשויות מקומיות ואף במשרדי ממשלה מעורבים לכאורה אף הם בקידום ענייניהם של בעלי האינטרסים בתמורה לשוחד או ממניעים פסולים אחרים.

במסגרת החקירה המשטרה ביצעה עשרות חיפושים וכן פעילות אכיפה כלכלית נרחבת ובמהלך היום יוחלט מי מבין החשודים יובא בפני בית המשפט כדי לבקש את הארכת מעצרו. "משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף עבירות הנוגעות לטוהר המידות הפוגעות באזרחים הנורמטיביים, במדינה, בקופתה ובאמון הציבור במוסדותיה ונבחריה", מסרו במשטרה.

השארת תגובה