דברים שחשוב לדעת על מחלת הפסוריאזיס

פסוריאזיס הנה מחלת עור כרונית אשר גורמת לתאי העור להתחלק בקצב מהיר יותר מהקצב הנורמלי • התוצאה: נגעים מחוספסים ועבים המורכבים מקשקשי עור

פסוריאזיס: טיפולים באזור ים המלח
פסוריאזיס: טיפולים באזור ים המלח
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אופי הביטוי של הפסוריאזיס שונה מאדם לאדם, הן בעוצמה שלה והן באזור בו היא פורצת. בכל המקרים היא כרונית ומהרגע שהיא מופיעה, היא נשארת בגוף ופורצת לסירוגין במיוחד בזמן לחץ.

שכיחות המחלה עומדת על 3% מהאוכלוסייה, כ- 240,000 איש בארץ על פי אגודת הפסוריאזיס הישראלית.

דניאל פייבראל מנהלת הדרכה בינלאומית של חברת הדרמו-קוסמטיקה, "קמדיס" מסבירה כי פסוריאזיס אינה מדבקת, ישנן דרגות קושי שונות למחלה, ואזורים שונים בהם היא פורצת:

פסוריאזיס בקרקפת – תופעה קשה לטיפול, ישנו קושי במריחת משחות טיפול שומניות על הקרקפת, וגם בעיה בהורדת השכבה השומנית מהאזור. במצב זה, מומלץ השימוש בתחליב או בטיפול מקומי דרמו קוסמטי לקרקפת, להרגעת העור.

פסוריאזיס באזורים חבויים – למשל אזור הגניטליה ואזורי הקפל (כמו בית שחי), שם מומלץ להפחית במשחות על בסיס סטרואידים כי באזורים אלו העור דק, וחשוף לתופעות לוואי בקלות.

הטיפולים הקיימים:

  • טיפולים באמצעות תכשירים חיצוניים, תכשירים רפואיים כגון קורטיזון או נגזרת של ויטמין D . חסרונן בכך שלא ניתן להשתמש ממושכות, בשל הקורטיזון.
  • טיפולים באזור ים המלח – שם המרכיב החשוב ביותר הוא קרינת השמש המיוחדת. טיפול זה מחייב כשבועיים רצופים לפחות.
  • תכשירים דרמו-קוסמטיים – היתרון המשמעותי שלהם בכך שניתן להשתמש בהם לאורך זמן, ועל כן להאריך את ההפוגות בין ההתפרצויות של המחלה. התכשירים הדרמו-קוסמטיים נותנים מענה חיוני לשימוש ממושך. הם כוללים מרכיב אלרגני נמוך, מונעים זיהומים חיידקיים, ונוחים למריחה ולשטיפה מין העור.

כמה טיפים לשימוש יומיומי:

  • קרם לחות – עור יבש עלול להתפתח לרבדים אדומים מגרדים ביתר קלות לכן הקפידו להימרח בקרם לחות איכותי. קרם גוף טיפולי מומלץ הוא PSO SKIN BODY CREAM קרם גוף טיפולי להפחתת יובש וקילופים בעור. הקרם מומלץ ע"י דרמטולוגים הוא מרגיע את העור ומפחית את המראה הסדוק.
  • השריה במים פושרים – השריית הגוף במים פושרים מרגיעה את העור כדאי גם להוסיף מלחים, מוצרי שיבולת שועל, שמני אמבטיה, או ג'ל רחצה המכיל פחם או זפת, אלו יוסיפו חומרים חיוניים לעור ויעזרו בטיפולו.
  • אל תגרדו – על אף שמציק ומגרד, הגירוד רק יגביר את הגירוי ויחמיר את מצב העור וייצור זיהום. היעזרו במוצרים טבעיים להרגעת העור והקרקפת PSO SHAMPOO שמפו טיפולי הוא מוצר מצוין לטיפול בקרקפת מגורה ואדמומית. מוצר נוסף שעוזר מאוד לקרקפת הוא קרם טיפולי לקרקפת להרגעת קרקפת אדמומית PSO & SEBO SCALP LOTION.
  • חיו אורח חיים בריא – זה נכון לכל בני האדם בעולם הזה, אבל חשוב לציין כי אורח חיים המכיל שינה טובה, אכילה נכונה, פעילות ספורטיבית ועיסוק בנושאים שעושים לנו טוב, ישפרו את המצב הרפואי ומצב הרוח באופן פלאי. רבים מדווחים כי מצבם מחמיר כשהמתח הנפשי גבוה, לכן שמירה על אורח חיים בריא עוזר לחיים טובים יותר גם עם פסוריאזיס.

מוצרי טיפול בתסמינים:
לאחרונה, חברת קמדיס השיקה את המוצרים המשודרגים מסדרת TOPIC המיועדים לעור יבש, אדמומי ומגורה:

  •  TOPIC MEDIS BODY CREAM קרם גוף לעור יבש ואדמומי- קרם גוף טיפולי עשיר ומזין שפותח במיוחד להקלה על עור יבש ויעילותו הוכחה קלינית. פועל באמצעות הרכב צמחים מרוכז ובלעדי לחברת קמדיס המסייע בהרגעה מידית של העור ומשקם את שכבת ההגנה הטבעית שלו. מחיר: 72 ₪ ל-200 מ"ל.
  • TOPIC SKIN FACE & BODY WASH ג'ל רחצה טיפולי לעור יבש, אדמומי ומגורה- ג'ל לניקוי עדין של עור פנים וגוף יבש ומגורה. התכשיר פועל באמצעות הרכב צמחים מרוכז ובלעדי לחברת קמדיס ומקל על תסמיני עור הנלווים לעור יבש כמו גרד ואדמומיות. מחיר : 44 ₪ 200 מ"ל.

מוצרי "קמדיס" אינם מכילים סטרואידים, פראבנים וצבעים מלאכותיים. כמו כן אינם מכילים SLS. כל אלה גורמים לתופעות לוואי ידועות. המוצרים כן מכילים ריכוז גבוה של תמציות צמחים טהורות, המקנות לפורמולות את הגוון הייחודי שלהן.
את מוצרי החברה ניתן להשיג באתר החברה www.kamedis.co.il ובחנויות נבחרות

קמדיס סדרת טופיק | צילום: יח"צ
השארת תגובה