"חמאס לא בשל לעסקה – דרישותיו מטורפות"

מתאם השבועיים והנעדרים בכיר השב"כ לשעבר ירון בלום מגיב לביקורת משפחות הנעדרים המוחזקים על ידי חמאס בעזה

מחבלי החמאס. צילום: תקשורת פלסטינית
מחבלי החמאס. צילום: תקשורת פלסטינית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על רקע הביקורת שספגו מתאם השבויים והנעדרים מטעם רה"מ בכיר השב"כ לשעבר ירון בלום בשל החזרת גופת מחבל בסופ"ש בניגוד להחלטת הקבינט ומבלי לעדכן בכך את המשפחות, מגיב בלום ואומר, כי המהלכים שנעשים יוצאים אל הפועל באישור הגורמים המוסמכים.

עם זאת התנצל בלום על דבריו, הנעדרים מנגיסטו וא סייד, חצו את הגדר לרצועת עזה מספר פעמים עד שחמאס החליט לעשות בהם שימוש ציני והותיר אותם מעברו של הגבול. בראיון לתקשורת אמר, "אני מתנצל מעומק ליבי". ובהודעה שפורסמה מטעם משרד רה"מ נכתב, כי "מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום מבקש להביע התנצלות עמוקה על כך שבמהלך הראיון הבוקר ייחס בשגגה ניסיונות חצייה נוספים לאברה מנגיסטו. בלום התכוון להישאם א-סייד".

באשר להחזרת גופתו של המחבל השיב בלום, כי "הצעיר שגופתו הוחזרה לעזה הוא לא פעיל חמאס ולא עומד בפרמטרים שאנחנו יכולים להשאיר אותו אצלנו. אנחנו מחזיקים בעשרות גופות אחרות".

מוקדם יותר האשימה אמו של החייל הנעדר הדר גולדין את מתאם השבויים כמי שאינו דובר אמר ומשקר להם בפרצוף. על כך השיב בלום, "אני לא מתכוון להתעמת עם משפחות, אני מבין את כאבן. משפחת גולדין קיבלה תשובות מפורטות. אני מביע צער על האמירות"

"חמאס כלל הנראה עדיין אינו בשל לעסקה. דרישותיו מטורפות. הוא לא מבין כי הזמנים השתנו. אנחנו פועלים פה במספר ערוצי תיווך. קשה להרחיב את היריעה בנושא הזה. חמאס מכיר ויודע היטב מי הם הערוצים הללו".

"אנחנו עמלים להגיע למצב של שיח ומשא ומתן עקיף בין ישראל לבין החמאס שתכליתו ניסיון להביא לשחרור השבויים והנעדרים מרצועת עזה. יש התקדמות לכיוון הזה, יש יותר מערוץ אחד שפועלים יחד ומסונכרנים יחד כדי לנסות להביא לעסקה שתשחרר את השבויים ואת הנעדרים", אמר מתאם השבויים.

השארת תגובה