ליברמן: "נתניהו מוביל לבחירות – העם לא יסלח"

"הניסיון להחזיק במקל משתי הקצוות – גם לבוא למו"מ להקמת ממשלת אחדות עם הגוש חרדי-משיחי וגם להיות ראשון ברוטציה – מצביע בוודאות על כך שהאחריות על שיתוק המדינה היא על כתפיו של נתניהו"

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, שב ותוקף הבוקר את ראש הממשלה נתניהו בגין סירובו לנטוש את 'גוש הימין' ולהצטרף לממשלת שמאל בראשות בני גנץ ומתריע מפני אפשרות כי ההתעקשות תוביל את מדינת ישראל לבחירות בפעם השלישית.

בהודעה שפרסם כתב, "כבר 48 ימים עברו מאז הסתיימה מערכת הבחירות עם אמירה חד משמעית של העם, הרוצה בהקמת ממשלת אחדות ליברלית. לצערי הרב, ישנם גורמים המנסים בכל דרך לטרפד הקמת ממשלה ובמקום להתמקד במהות מתעסקים בעניינים אישיים."

לדבריו, "מאז ה- 17 בספטמבר "ישראל ביתנו" דחתה הצעות שונות שהגיעו אליה למהלכים חד צדדיים, שיכולים לפגוע במו"מ להקמת ממשלה, כגון תמיכה בחוק המונע מח"כ שיש נגדו כתב אישום להציג מועמדות לראשות הממשלה ולהחליף יו"ר כנסת בתקופת ביניים. עשינו זאת משתי סיבות:

1. אנו מתנגדים בתוקף למהלכים חד צדדיים שנויים במחלוקת בתקופת מעבר, טרם הקמת קואליציה.

2. מדובר בחוק פרסונלי, גישה שאנו ב"ישראל ביתנו" מתנגדים לה באופן עקרוני.

ליברמן מבקש להזכיר, כי "על מנת לזרז את מהלך הרכבת הקואליציה, "ישראל ביתנו" הציעה מתווה להקמת ממשלת אחדות, כאשר ברוטציה בנימין נתניהו יכהן ראשון כרה"מ. פנינו לליכוד בכתב ובעל פה בהצעה לפתוח במו"מ קואליציוני אך לא זכינו למענה".

"המסקנה היחידה ממשיכת הזמן היא שנתניהו מוביל את מדינת ישראל לבחירות נוספות. נתניהו נאחז בגוש החרדי-משיחי מסיבות אישיות בלבד ולכן היה מוכן להקריב גם את יו"ר ועדת חוץ וביטחון וגם את העולים מחבר העמים לטובת הגוש", הוא אומר.

לסיום קובע יו"ר ישראל בתינו, כי "הניסיון להחזיק במקל משתי הקצוות – גם לבוא למו"מ להקמת ממשלת אחדות עם הגוש חרדי-משיחי וגם להיות ראשון ברוטציה – מצביע בוודאות על כך שכל האחריות על שיתוק מוסדות המדינה וסיבוב בחירות שלישי יהיו על נתניהו, ועל נתניהו בלבד."

השארת תגובה