לפיד וגנץ הצטרפו למו"מ – לוין: "תרגיל יחצ"ני"

במהלך ישיבת צוותי המו"מ של הליכוד ו'כחול לבן' הפתיעו היו"ר גנץ וח"כ לפיד כשהצטרפו לפגישה לפרק זמן קצר – בליכוד טענו כי מדובר בספין ואילו גנץ ולפיד ביקשו להוכיח כי המגעים אכן 'רציניים'

לפיד וגנץ
לפיד וגנץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

רגע מפתיע נרשם במהלך ישיבת צוותי המו"מ של כחול לבן עם הליכוד. כאשר היו"ר בני גנץ וח"כ לפיד הצטרפו לחדר הדיונים והשתתפו במו"מ.

עם סיום הפגישה טען השר יריב לוין שמייצג את הליכוד סביב שולחן הדיונים, כי ״מדובר בתרגיל יח״צני שנועד להסתיר את העובדה שכחול לבן מתמידה בסירובה לקבל את מתווה הנשיא ופועלת להקמת ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת".

לדבריו, "הצעתי לגנץ ולפיד את שירותי התרגום שלי מערבית לקראת פגישתם עם איימן עודה היום, שכן שם מנהלת כחול לבן מו״מ אמיתי, ואילו איתנו מתנהל פייק מו״מ שהוא הצגה לתקשורת בלבד.״

בעיצומה של הפגישה פרסם מהליכוד תגובה,בה נאמר, כי "לפיד הגיע לפגישה כדי להשגיח על גנץ שלא יסכים לממשלת אחדות".

עם סיום הפגישה האשים ח"כ יאיר לפיד את הליכוד בהמשך יצירת ספינים. לדבריו, "‏נכנסנו היום, בני גנץ ואני, לפגישה קצרה עם צוות המו״מ שישב באותה עת עם נציגי הליכוד. בעודנו יושבים בפנים נתניהו כבר תדרך נגדנו. אולי מספיק עם הספינים? ככה מתנהג מי שמנסה בכל הכוח להוביל לבחירות. המטרה שלנו היא להקים ממשלת אחדות שתתחיל לטפל בבריאות, בחינוך ובביטחון", אמר לפיד.

יובל קרני מ'ידיעות' חשף, כי "‏בחלק הסגור של הפגישה הציע גנץ להניח את הנושאים הפוליטיים והאישיים בצד ולהתקדם עם קווי יסוד: “גם אם אין הסכמות על הנושאים הפוליטיים, עדיין אפשר להמשיך ולדבר על עניינים של תוכן ומהות כי בלי זה בסוף לא תקום ממשלה”.

עם סיום הפגישה נמסר מ'כחול לבן', כי "עיקר הפגישה עסק בדרישות המהות וקווי היסוד החשובים לליכוד וכי פגישת המשך צפויה להתקיים כבר ביום ראשון הקרוב".

השארת תגובה