"המציאות הוכיחה: אין מקום למפלגות קטנות"

בתשובה לשאלה על אפשרות פרישתו מהפוליטיקה למקרה שלא ימונה שוב לשר האוצר, הוא אמר: "אני לא אדבק לכיסא. אסיק מסקנות לבד ולא אחכה שתיערך לי 'הלוויה ממלכתית'"

כחלון, צילום פישל רוזנפלד
כחלון, צילום פישל רוזנפלד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר כולנו לשעבר וחבר כנסת מטעם הליכוד בהווה, שר האוצר משה כחלון מבהיר, כי אם לא ימונה פעם נוספת לשר אוצר, הרי שיבחן את המשך דרכו הפוליטית. "לא אדבק לכיסא ולא אמתין שתהיה לי הלוויה ממלכתית", הוא אומר בראיון למעריב.

בתשובה לשאלה על אפשרות פרישתו מהפוליטיקה למקרה שלא ימונה שוב לשר האוצר, הוא אמר: "אני לא אדבק לכיסא. אסיק מסקנות לבד ולא אחכה שתיערך לי 'הלוויה ממלכתית'".

בהתייחסו לתוצאה העגומה שקיבלה מפלגתו בקלפי בבחירות מועד א' הבהיר שר האוצר, כי הוא איננו מתחרט על אף צעד שעשה וכי היה חוזר עליהם פעם נוספת. "למרות שחטפתי בקלפי, אני לא מתחרט על כלום, והייתי חוזר על אותם הצעדים. בשביל זה באתי והקמתי את כולנו".

בניסיון להסביר כיצד אם כן מפלגתו כמעט ולא צלחה את אחוז החסימה הוא מסביר, כי "אולי זו תופעה חדשה בפוליטיקה, אבל שים לב שכמעט כל המפלגות הקטנות חטפו וחלקן לא עברו את אחוז החסימה. נפתלי בנט ואיילת שקד לא עברו במועד א' את אחוז החסימה. לעומת זאת, כולנו הייתה על סף מנדט חמישי, ולו היה לנו הסכם עודפים – היינו מקבלים אותו", הוא אומר ומוסיף: "אודה ולא אבוש: היינו ראויים לקבל תוצאה טובה יותר, ואני מאוכזב מהתוצאה. חשבתי שכולנו תקבל 7־8 מנדטים, אבל זה דין הבוחר".

בתשובה לשאלת חזרתו לליכוד, בניגוד לאמירתו המפורשת, וכהונתו האפשרית בממשלת ביבי עם כתב אישום, הוא מבהיר, "כשיצאתי בהכרזה שאני רוצה להיות עצמאי, הנסיבות היו שונות. אחרי שהבנתי שסיכויי ההישרדות של מפלגות קטנות ובינוניות נמוכים מאוד, ואחרי ההישג יוצא הדופן של 10 מנדטים, החלטתי בהתייעצות עם חבריי לסיעה להצטרף לבנימין נתניהו ולליכוד".

הוא מבקש להזכיר, "התנאי שלי להצטרפות לליכוד היה שאכן יתקיימו בחירות נוספות, כפי שאכן קרה. ללא הבחירות, היינו נשארים עצמאים. ההסכם קבע שאם ביבי לא יצליח להקים ממשלה – ההצטרפות בטלה, ואת זה רק מעטים מהפרשנים הפוליטיים הבינו וכתבו שעשיתי את הצעד הנכון".

"כולנו הציעה דרך מסוימת, ועמדנו בהבטחות לבוחרים בנוגע ל־90% ממה שהיה כתוב במצע המפלגה. אבל מה לעשות שהמציאות הפוליטית הוכיחה שאין מקום למפלגות קטנות, וזאת ללא קשר לאג'נדה שמציגים". הוא מסכם.

השארת תגובה