1 מכל 5 חושב שיש לחון את עמיר

"40% מקרב הציבור הישראלי מעריך בסבירות בינונית עד גבוהה, שקיימת סבירות לרצח פוליטי בשנים הקרובות" – הסקר הוזמן על ידי מארגני עצרת הזיכרון לזכרו של רה"מ המנוח

D140-002
D140-002
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כשבוע לפני ציון יום הזיכרון לראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל, מתפרסם סקר דעת קהל המלמד כי תיאוריות הקונספירציה סביב שאלת הרצח תופס תאוצה ואחיזה בקרב בני הנוער בישראל המעלים את התמיהה מי באמת רצח את יצחק רבין.

על פי הסקר שנערך על ידי "מכון רושינק" והוזמן על ידי מארגני עצרת הזיכרון שתתקיים במוצאי שבת, אחד מכל חמשה ישראלים חושב שיש מקום לחון את הרוצח יגאל עמיר.

בנוסף, "40% מקרב הציבור הישראלי מעריך בסבירות בינונית עד גבוהה, שקיימת סבירות לרצח פוליטי בשנים הקרובות".

"מהנתונים עולה עוד, כי 39% מאמינים שהסיכוי שרוצח על רקע פוליטי יגיע ממחנה הימין ויפגע בפוליטיקאי מהמרכז-שמאל בעוד 21% סוברים שרוצח מהמחנה השמאלי יפגע בפוליטיקאי ימני. 16% טענו כי לדעתם רוצח על רקע פוליטי דווקא יגיע מהמגזר הערבי ויפגע באיש ימין".

"40% מהנשאלים ענו כי לדעתם השיח בישראל אלים ומסוכן יותר מאשר לפני הרצח. 24% חושבים שהשיח אז היה אלים בהרבה לעומת המצב כיום. 37% מאשימים את כלי התקשורת בשיח הבעייתי, 29% את הפוליטיקאים ו-34% חושבים שהתקשורת והפוליטיקאים אשמים יחדיו במצב".

נתון מפתיע שעולה מהסקר הוא העובדה, כי "חמישית מהישראלים תומכים בהענקת חנינה לרוצחו של רבין, יגאל עמיר. 63% חושבים אין לשחררו מהכלא".

לדברי מארגני העצרת לזכרו של רבין, "תוצאות הסקר מדאיגות ומדגישות עד כמה חשוב עכשיו, יותר מתמיד, להתאחד ולדרוש את הוקעת האלימות וההסתה מהשיח הישראלי".

"על אף שיש גורמים שמנסים חדשות לבקרים להקטין את חשיבותו ואף להקל את עונשו של הרוצח הנתעב שביצע את הרצח. השכחה מביאה לאדישות, האדישות קטלנית. מזמינים את הציבור הרחב מכל גווני הקשת הפוליטית להגיע לכיכר במוצאי שבת הקרוב כדי להבטיח שלא יקרה שנית".

השארת תגובה