גנץ מעדכן; "יש פערים וזה הולך להיות לא פשוט"

שבוע לקבלת המנדט מהנשיא והניסיונות להקמת ממשלה, יו"ר "כחול לבן" בני גנץ מעדכן את הציבור על המאמצים שנעשו במהלך השבוע החולף

בני גנץ, צילום: אופק אבשלום
בני גנץ, צילום: אופק אבשלום
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר כחול לבן שקיבל מהנשיא רק לפני שבוע את המנדט להקמת ממשלה, לאחר שראש הממשלה נתניהו נכשל במשימה, מעדכן את הציבור בפוסט שהוא מפרסם, במאמצים שנעשו במהלך השבוע החולף בענין.

תחת הכותרת, "שבוע לקבלת המנדט – עדכון קצר ממני אליכם". פונה גנץ לתומכיו ומפציר בהם, "חשוב לי שתקראו בעיון":

כאן פותח יו"ר המפלגה הגדולה בישראל במונולוג על המצב בשטח תוך סיכום סך הפעולות שנעשו בשבוע האחרון למען הקמת ממשלה בישראל".

"מיד עם היוודע תוצאות הבחירות מיניתי צוות משא ומתן קואליציוני בראשות ד׳׳ר יורם טורבוביץ". פותח גנץ וממשיך, "הצוות קיבל ממני הנחיות ברורות מאוד לגבי המשא ומתן, גבולות גזרה, על מה אני מוכן לדון ולשקול ועל מה לא אוותר לעולם (רמז: קשור אליכם)."

"בשבוע שעבר, מיד אחרי שהסתיים טקס הענקת המנדט בבית הנשיא, התקשרתי ל-14 ראשי מפלגות מתוך כוונה להקשיב ולהתחיל במלאכת הרכבת הממשלה. בתוך מספר ימים, נפגשתי עם ראשי הליכוד, ישראל ביתנו, העבודה-גשר, והמחנה הדמוקרטי. ובהמשך השבוע אקיים עוד פגישות. הפגישות האישיות שלי מתקיימות במקביל למאמציהם הבלתי פוסקים של צוותי המשא ומתן שנפגשו עם הצוותים המקבילים במפלגות השונות".

כאן פונה גנץ לתומכיו וחושף את הצפוי והידוע מראש "חשוב שתדעו, יש פערים וזה לא הולך להיות פשוט."

"מטבע הדברים, איני יכול לפרט לעומק על הדברים שעלו בשיחות שלי עם ראשי הסיעות, כולל אלה שמהווים חלק מבלוק 55. אוכל רק לומר לכם שהתמונה התקשורתית שמצטיירת אינה בהכרח מדויקת. מתקיימים מגוון ערוצי הידברות במטרה להביא להתקדמות. בסוף, יש לכל אחד ואחת מ-120 חברות וחברי הכנסת אחריות אישית גדולה מאוד – עם ישראל נושא עיניו אלינו. אני מבטיח להמשיך ולעדכן אתכם ומאמין שהשבוע הראשון הוא רק הסיפתח לתהליך שבסופו תקום ממשלת אחדות רחבה וליברלית שתשרת את כלל אזרחי ישראל."

השארת תגובה