"סוף לשביתות ברשות האכיפה והגביה"

מליאת הכנסת אישרה פה אחד את ההצעה לסדר של ח״כ משה ארבל מש"ס המבקשת למנוע קיום שביתות במשרדי ההוצאה לפועל – ״לא תיתכן אפליה בקבלת שירות בין עשיר לעני, בין זוכה וחייב״

רשות-המסים-בישראל
רשות-המסים-בישראל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מליאת הכנסת אישרה פה אחד את ההצעה לסדר של ח״כ משה ארבל מש"ס בנושא הפגיעה הקשה בחייבים ובזוכים בגין השביתה ברשות האכיפה והגבייה (הוצאה לפועל).

כזכור, ביום שלישי שעבר פתחו עובדי רשות האכיפה והגבייה בשביתה, זאת בהמשך לעיצומים שנקטו לפני החגים. מה שהעלה למודעות את האבסורד כאשר חייבים לא הצליחו להסדיר את חובם, והוטלו על חובותיהם ריבית פיגורים גבוהה מאוד על כל יום נוסף בו חובם אינו מוסדר.

בדברי ההסבר להצעה ציין ח"כ ארבל, כי "אף בימי שביתה רק הזוכים יכולים להטיל עיקולים כנגד החייבים בהליך מינהלי מרחוק (באינטרנט) בעוד שלחייבים נעולה לחלוטין הדלת מלהגיש בקשות לביטול אותם העיקולים שהוטלו כנגדם חרף השביתה וכן אמהות חד הוריות לא יכולות להתקיים ולגבות את מזונות ילדיהם הרכים. וכן ציין כי מכיר מקרוב את עובדי הרשות המסורים אשר זוכים לשכר נמוך מהמגיע להם חרף שינויים משמעותיים בעבודתם המסורה כדוגמת כניסתו לתוקף של חוק חדלות פרעון ועוד.

לדבריו, ״כל זמן שנמנע מהחייבים לגשת ללשכת ההוצאה לפועל בגין שביתה של עובדי הרשות הרי שלא תיתכן אפליה בקבלת שירות בין עשיר לעני, בין זוכה וחייב״.

עוד ציין ח״כ ארבל בנאומו, כי מחר בערב אנו מציינים את יום פטירתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ״ל שלא ניתן לשכוח את דמעותיו לשר האוצר דאז יובל שטייניץ כשביקש בבכי ״תרחמו על העניים״! אנחנו כאן היום מקיימים את צוואתו.

שר המשפטים אוחנה השיב, כי אם אכן תימשך השביתה וההסתדרות לא תאפשר ביטולי עיקולים לחייבים במקרים חריגים הוא ישקול להורות על השבתת המערכת המקוונת גם בפני הזוכים.

לאור חשיבות ודחיפות הנושא אישרה מליאת הכנסת פה אחד כי ההצעה לסדר תעלה לדיון בהקדם בו ייבחן כיצד ניתן להקל על הפגיעה בחייבים חרף ההשבתה.

השארת תגובה