"לסמוך על 'אסף הרופא' בעניים עצומות"

ראש בית ההוראה היכל שמואל בברכפלד סייר במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) והתפעל מהרמה המקצועית הגבוהה לצד ההקפדה ההלכתית

הרב יוניוב באסף הרופא
הרב יוניוב באסף הרופא
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש בית ההוראה 'היכל שמואל' בברכפלד, הרה"ג יוסף יוניוב שליט"א, ערך השבוע סיור ממושך במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) ועמד מקרוב על מהפכת ההתאמה לציבור החרדי במקום.

במהלך הסיור ביקר הרב יוניוב במחלקות השונות ונועד עם הצוות המקצועי והניהולי בבית החולים. מי שליווה את הרב בסיור היה רב המרכז הרפואי הרה"ג הראל פדידה.

במהלך הסיור הביע הרב את התרשמותו והתפעלותו מההקפדה ההלכתית הגבוהה במקום בכל המחלקות והאגפים. "הן בנושא כשרות, הן בנושא שבת והן בעניינים אחרים – ניכרת השקעה עצומה של אנשי בית החולים לספק כל מה שצריך ע"פ כל דרישות ההלכה".

"במחלקת היולדות ראיתי התאמה מוחלטת לציבור החרדי, כך גם במטבח ובשאר המקומות".

בנוסף ציין הרב יוניוב את התרשמותו העמוקה מהרמה המקצועית הגבוהה בבית החולים. "כמוהל", כך הרב, "יוצא לי להגיע להרבה תינוקות לפני הברית בבית החולים. מה שראיתי באסף הרופא – הן מקצועית והן הלכתית – זה דבר מיוחד".

"אסף הרופא זה בית חולים שחרדים יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות", סיכם הרב, ואמר שימליץ למי ששואל אותו על בית החולים הזה.

כפי שציינו, הביקור התקיים בצל מהפכת ההתאמה של המרכז הרפואי לציבור החרדי, בדגש על מחלקת היולדות. כחלק מהמהפכה המתוארת הוכשר רוב שטח בית החולים מפני טומאת כהנים והותקנו פתרונות טכנולוגים המונעים חילולי שבת ממי ששובת במקום.

במחלקת היולדות נהנות היולדות החרדיות – כמו גם בני משפחותיהן – מהתאמה מוחלטת לאורח החיים החרדי ע"פ כל דקדוקי ההלכה, לרבות מנות גורמה למהדרין, יחס אישי והתחשבות בכל דרישה ובקשה במהלך האשפוז.

תוצאות המהלכים המתוארים כבר ניכרות בשטח עם מאות יולדות חרדיות שבחרו ללדת ב'שמיר' בחודשים האחרונים, מספר שהולך וגדל כל העת לנוכח האמון הרב והשם הטוב של שמיר ברחוב החרדי.

השארת תגובה