ארדן: "שותף לחלק נכבד מהביקורת"

"כאשר הדלפות מחקירות אינן נחקרות, למרות פניות רבות שלי ליועמ"ש, אך מחאה שולית מול ביתו של עד מדינה נחקרת פלילית ובאמצעים פולשניים, על גורמי אכיפת החוק להסביר לציבור את שיקול דעתם"

השר ארדן בכנס שורת הדין
השר ארדן בכנס שורת הדין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מתייחס לביקורת של שר המשפטים אמיר אוחנה אמש על הפרקליטות והתקשורת ואומר כי הוא מזדהה עם חלק ניכר מדבריו.

בראיון לרשת ב' אמר ארדן, "אני מבין אותו ושותף לחלק נכבד מדעותיו בכל הקשור לצורך של פרקליטות המדינה לספק תשובות לציבור וגם לשרים הממונים על אכיפה החוק. (הפרקליטות) זה הגוף היחיד שלגביו כל ביקורת היא מתקפה".

על חקירת יועצי נתניהו בחשד להטרדת עד המדינה פילבר אמר ארדן: כי "אם פותחים בחקירה פלילית דווקא נגד יועצי רה"מ, ולוקחים להם את הניידים, כשברור שיש שם שיחות רגישות שלא קשורות, המשטרה והפרקליטות צריכות להסביר למה דווקא כאן? וזאת כדי לשמור על אמון הציבור".

מוקדם יותר, בטקס חנוכת תחנת המשטרה החדשה בטמרה התייחס ארדן פעם נוספת לחקירת יועצי ראש הממשלה ואמר, כי "בשעה שמדברים על חיזוק אמון הציבור במערכות אכיפת החוק, ספק רב בעיני אם המחוקק, שחוקק את עבירת הטרדת עד, כיוון למחאה פומבית שגלויה לעין כל. מחאה שדומה אולי לשיח ולביקורות שמופיעות גם ברשתות החברתיות".

לדבריו, "אני מצפה מרשויות החוק לנקוט זהירות בכל החלטה על פתיחה בחקירה, בודאי כשמדובר בחקירות רגישות עם דיון ציבורי נרחב. שכן פתיחת חקירה, ושימוש בצעדים פולשניים, חייבת להתבצע רק כאשר נחיצות האמצעים ברורה. כאשר מדובר בספק בהתקיימותה של עבירה, ואני אומר בצער שספק אם היתה נחקרת במקרה אחר, מתחייב לכל הפחות מתן הסבר ודיווח ברור לציבור, כדי שאמונו בגורמי אכיפת החוק לא ייפגע".

"כאשר הדלפות מחקירות אינן נחקרות, למרות פניות רבות שלי ליועץ המשפטי לממשלה ואינני קובע מאיפה ההדלפות אם מהפרקליטות או מהמשטרה או מעורכי הדין, אך מחאה שולית מול ביתו של עד מדינה נחקרת פלילית ובאמצעים פולשניים, על גורמי אכיפת החוק להסביר לציבור את שיקול דעתם בהפעלת הכוח וחובתם לפרט את שיקול הדעת כדי שאמון הציבור לא ייפגע".

השארת תגובה