"נשות הכותל הבריחו ספר תורה"

מ"הקרן למורשת הכותל" נמסר, כי מדובר בכ 30 נשים וגברים מקבוצת נשות הכותל שביקשו להיכנס בניגוד לנהלים לעזרת הנשים עם ארבעה ס"ת. כנגדן ניצבו קרוב ל 1,000 מתפללים ומתפללות שביקשו למנוע זאת"

החרדים מול נשות הכותל בפרובוקציה אותה אירגנו הרפורמים (צילום: יוחאי דנינו)
החרדים מול נשות הכותל בפרובוקציה אותה אירגנו הרפורמים (צילום: יוחאי דנינו)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

גם הבוקר כמדי ראש חודש, התקבצה להן קבוצת 'נשות הכותל' ברחבת הכותל המערבי וחוללה את הפרובוקציה החודשית. על פי הדיווח, מנכ"לית הארגון הצליחה להכניס אל תוך רחבת הכותל ספר תורה, כאשר אנשי האבטחה במקום מתעלמים במכוון מהצעד המתריס שנעשה בניגוד לנהלים במקום. במקום התחוללה מהומה כאשר מתפללים ביקשו למחות נגד חילול ה' וביזוי הקודש.

"הקרן למורשת הכותל המערבי" הגיבה בכאב למהומות ברחבת הכותל הבוקר, "הבוקר ביקשו כ 30 נשים וגברים מקבוצת נשות הכותל להיכנס בניגוד לנהלים, לעזרת הנשים עם ארבעה ספרי תורה. כנגדן ניצבו קרוב ל 1,000 מתפללים ומתפללות שביקשו למנוע זאת בכל מחיר", נכתב בהודעת הקרן.

"סדרני הקרן למורשת הכותל עשו כל שביכולתם על מנת למנוע התנגשות אלימה בין הצדדים. סדרני הקרן נאבקו על מנת למנוע חילול ספרי תורה ונפילתן וקראו לנשות הכותל להחזירן לעזרת ישראל. הקרן למורשת הכותל המערבי קוראת לכל הנוגעים בדבר לפעול על מנת להרחיק מהכותל כל ניסיון לפרובוקציה, ולהשיב לכותל המערבי את מעמדו כמקום מאחד ומלכד".

כזכור, אתמול פרסם רבה של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר מכתב בו הוא קורא לנשות ישראל להתייצב כחומה בצורה הבוקר לתפילת שחרית בכותל ובכך למנוע את חילול המקום הקדוש.

השארת תגובה