ברכת כהנים והקפות שניות – בכותל המערבי

עשרות אלפים במעמד ברכת הכהנים המסורתי המאורגן על ידי הקרן למורשת הכותל המערבי • במעמד השתתפו הרבנים הראשיים לישראל, גדולי תורה, ראשי ישיבות, רבנים ודיינים

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עשרות אלפים השתתפו היום (רביעי) במעמד ברכת הכהנים המסורתי מיסודו של הגה”צ רבי מנחם מנדל גפנר זצ”ל, המאורגן על ידי ‘הקרן למורשת הכותל המערבי’.

אלפי כהנים ברכו בהתרגשות גדולה את הברכה הכתובה בתורה בתפילת שחרית ובתפילת מוסף.

הרב שמואל רבינוביץ ערך מעמד תפילה לרפואת חולי ישראל, ולשלום היושבים בציון, ולאחר מכן נערך מעמד ‘קבלת עול מלכות שמים’ על ידי הרה”ח רבי מרדכי גפנר. הרב הראשי הגר”ד לאו אמר פרק תהילים, והראשון לציון הגר”י יוסף בירך את קהל המונים.

הרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל המערבי קיבלו את פני העולים לרגל, כשאלפים בירכו והתברכו.

רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב  שמואל רבינוביץ: “בואם של הרבבות להתברך על ידי אלפי הכוהנים ברחבת הכותל המערבי מידי שנה היא עדות מוחשית לקשר של עם ישראל לתורתו ואמונתו ולשריד בית מקדשנו. בתפילה כי יקוים בכולנו ברכת ‘וישם לך שלום'”.

במעמד השתתפו הרבנים הראשיים, גדולי תורה, ראשי ישיבות, רבנים ודיינים, וגם שגריר ארה”ב בישראל דויד פרידמן, עם בניו ונכדיו שהינם כהנים.

אל רחבת הכותל המערבי מגיעים המונים בכל שעות היממה לקיים זכר עלייה לרגל.

הציבור מתבקש להישמע להוראות המשטרה, אנשי האבטחה וסדרני הכותל המערבי על מנת לשמור על בטיחות הבאים וקדושת המקום. משטרת ירושלים הקצתה מאות שוטרים לאבטח את באי הכותל המערבי במהלך ימי החג.

העיר העתיקה סגורה במהלך ימי חול המועד לכלי רכב פרטיים, והציבור מתבקש להשתמש בתחבורה ציבורית. הודעות מפורטות על דרכי ההגעה מפורסמות במודעות נפרדות מטעם עיריית ירושלים ומשרד התחבורה.

כמו כן הוארכו שעות ההפעלה של האוטובוסים והרכבת הקלה לטובת המבקשים לפקוד את הכותל בשעות המאוחרות של הלילה.

סוכות מפוארות הועמדו לטובת הפוקדים את הכותל המערבי וקידוש מפואר יעמוד לטובת המתפללים שיפקדו את הכותל בשבת חול המועד כמידי שבת ביוזמה חדשה של הקרן למורשת הכותל המערבי.

הקפות שניות ברחבת הכותל המערבי –

הציבור מוזמן לחגוג את שמחת תורה “שישו ושמחו בשמחת תורה”- במוצאי שמחת תורה, יום שני, כ”ב בתשרי תשע”ח, 31/10/18, החל מהשעה 22:00.

אתרי ‘הקרן למורשת הכותל המערבי’ פתוחים בימי חול המועד לקהל הרחב במתכונת מורחבת – בהם האתרים החדשים: חוויית ‘המסע לירושלים’, ‘המסע אל העבר’ – ביקור וירטואלי בבית המקדש השני , סיור ‘מאחורי הקלעים’ בתגליות הכותל החדשות, והאתרים האחרים של מרכז ‘שרשרת הדורות’ ו’מנהרות הכותל המערבי’.

יש להזמין מראש. לפרטים ולהזמנות: *5958

השארת תגובה