עודה על נתניהו וטראמפ: "אכזריים ומושחתים"

יו"ר הרשימה המשותפת קרא לבני גנץ לאזור אומץ וגבורה ולהיות "כמו רבין"

איימן עודה
איימן עודה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה קורא ליו"ר 'כחול לבן' להיות 'אמיץ' כמו רבין וכינה את ראש הממשלה ואת נשיא ארה"ב, "אכזריים ומושחתים".

את הדברים השמיע עודה בנאומו בכנס השדולה היהודית-אמריקנית ג'יי סטריט.

בהתייחסו למצב המדיני בישראל, הביע ח"כ עודה כמיהה לימיו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ומקבילו ח"כ לשעבר תאופיק זאיד ואמר, כי "יצחק רבין ותאופיק זיאד, שכיהן כיו"ר חד"ש בזמנו, בחרו להיות אמיצים ולשתף פעולה כדי להקים ממשלה. זה צריך לקרות שוב. המלצתי על בני גנץ כראש ממשלה. אני קורא לבני גנץ, תהיה אמיץ, כמו רבין ב-1992 ואני אהיה אמיץ כמו תאופיק זיאד. ההיסטוריה מתבוננת בנו, הדרישה שלנו היא לא יותר ולא פחות מדרישה בסיסית לשוויון".

בהמשך דבריו תקף עודה את רה"מ ואת נשיא ארצות הברית והאשים אותם באחריות לאי היציבות באזור, "המאבקים שלכם כאן ושלנו בישראל קשורים היטב זה בזה. מנהיגים אכזריים ומושחתים כמו טראמפ ונתניהו מפלגים ומשסים אותנו זה בזה, בזמן שהם פוגעים בנו ולוקחים מאיתנו את הזכויות שלנו".
עודה בחר לגנות את האנטישמיות אך לקשור זאת עם אירועים לאומניים המתרחשים נגד האוכלוסייה הערבית ואמר, "ליבי אתכם. איננו יכולים לקבל את חזרתם למיינסטרים של ניאו-נאצים או אנשי עליונות הגזע הלבן. בין אם זה בפיטסבורג, קרייסטצ'רץ 'או דומא הכבושה, הכאב שלנו זהה ואנחנו נגן זה על זה".

השארת תגובה