"תוקפים את ישראל – ארדואן טובח בסוריה"

בדיון במועצת הביטחון שעסק במצב במזה״ת, תקף השגריר דנון בחריפות את האובססיביות של המועצה בישראל בזמן ש״ארדואן מרחיב את קמפיין הטרור שלו לתוך סוריה״

דני דנון, שגריר ישראל לאו"ם
דני דנון, שגריר ישראל לאו"ם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מועצת הביטחון של האו״ם התכנסה אתמול לדיון במצב במזרח התיכון בהשתתפות ישראל.

שגריר ישראל באו״ם, דני דנון שנשא דברים בדיון, תקף בחריפות את נשיא טורקיה ארדואן יחד עם יתר חברות המועצה שהתמקדו בישראל, בשעה שארדואן פוגע בעם הכורדי ומאפשר לחמאס להתבסס בשטח טורקיה. 

דנון האשים, כי ״ארדואן הסב את אדמת טורקיה לחוף מבטחים לטרוריסטים של חמאס ולמרכז פיננסי לסבסוד פיגועי טרור. ארדואן הפך את טורקיה לבסיס טרור אזורי. הוא גם לא מגלה שום רסן מוסרי או אנושי כלפי העם הכורדי״. 

השגריר מתח ביקורת על הצביעות של האו"ם שתוקפת את ישראל ועוסקת בה באובססיביות רבה בשעה שנשיא טורקיה מסלים את המצב במזרח התיכון. ״בעוד ארדואן מבצע זוועות ומרחיב את קמפיין הטרור שלו לתוך סוריה המועצה ממשיכה להתמקד בישראל. זהו ביזיון. מחזור טיעונים ישנים נגד ישראל במקום התמקדות בהרס שמוביל ארדואן, שמתרחש בזמן שאנחנו יושבים כאן, לא יוביל להצלת חיי העם הכורדי״. בהמשך דבריו הזהיר השגריר מפני הכוונה לבצע טיהור אתני לעם הכורדי וקרא לקהילה הבינלאומית להעניק להם סיוע".

דנון התייחס בנאומו גם לאיומי חיזבאללה והכוחות החות׳ים. וציין, כי ״ארגונים אלה משתמשים בכוח אכזרי נגד אוכלוסיות אזרחיות. הם רוצחים ואונסים, בוזזים ערים ומשתמשים בילדים כחיילים וכמגנים אנושיים. חלקם ממלאים תפקיד מהותי בעיצוב המציאות במזרח התיכון. רבים מהם אף הקימו מחנות בגבולות ישראל״.

עוד הוסיף, כי ״במשך שנים נאלצה ישראל להתמודד עם ארגוני טרור המבקשים להשמידה ופיתחה שיטות להתמודדות מולם. אנחנו נכונים לחלוק שיטות אלה עם העולם וקוראים לקהילה הבינלאומית לפעול על מנת להחזיר את היציבות לאיזור״.

השארת תגובה