פלסטיני שתקף יהודי ירצה מאסר וישלם פיצוי

תוקף הצעיר היהודי בהר ציון לפני עשרה חודשים ירצה עונש מאסר בפועל של 11 חודשים, ויפצה את הנפגע בסכום של 5,000 ₪

פלסטינים
פלסטינים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מוחמד שוויקי, פלסטיני, שתקף צעיר יהודי בהר ציון בירושלים לפני כעשרה חודשים, ירצה מאסר בפועל למשך 11 חודשים בהתאם להודאה בעסקת טיעון. בנוסף גזר עליו בית המשפט פיצוי הנפגע ב5,000 ₪ ו-6 חודשי מאסר על תנאי.

נזכיר כי לפני עשרה חודשים הותקף בחור ישיבה על ידי שלושה בני מיעוטים בהר ציון בירושלים. שלושת התוקפים חשודים שהכו את תלמיד הישיבה שעשה את דרכו לתפילה בכותל המערבי. בעדותו סיפר הבחור, כי בהגיעו סמוך לשער ציון קיבל אגרוף בראשו, התעלף והתעורר לבעיטות של החשודים בראשו ובגופו.

כנגד אחד מהתוקפים הוגש כתב אישום בגין תקיפה בנסיבות מחמירות הגורמת חבלה של ממש ממניע גזעני, וכאמור ביום חמישי האחרון נחתמה עמו עסקת טיעון הכוללת מאסר בפועל, מאסר על תנאי ותשלום פיצוי כספי.

חקירתו במשטרה תיאר הבחור את רגעי התקיפה: "בסוף השביל יש כמה מצבות, ואז יש מדרגות שאתה הולך בין חומות. באמצע המדרגות מגיעים מולי שלושה ערבים והתחילו לצעוק ולקלל. נצמדתי לקיר וניסיתי להתחמק מהם לכיוון הלאה, ואז אחד מהערבים נתן לי אגרוף לפרצוף והראש שלי נדפק בקיר. אני לא זוכר בדיוק איך נפלתי, אבדתי הכרה לכמה זמן ומצאתי את עצמי שוכב על הרצפה ושלושתם נותנים לי בעיטות בראש ובכל הגוף. לאחר כמה זמן הם עזבו אותי וברחו".

עוד סיפר בעדותו, "הייתי כולי מסוחרר. גררתי את עצמי לכיוון שער ציון וירדתי לתחנת משטרה ברחבה של הכותל. לקחו אותי ברכב לקישלה ומשמה לקחו אותי למקום של האירוע, שאראה להם את המיקום המדויק. ואז החזירו אותי ולקחו ממני עדות".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שייצג את נפגע העבירה ברך על הפסיקה ואמר, "אנו מברכים את משטרת מרחב דוד על הפעולה שהביאה לתפיסת התוקפים ואת הפרקליטות שהובילה את התיק עד להרשעה ומאסר בפועל. במצב הנוכחי מדובר בהישג, בכך שבסופו של יום מי שתקף והכה יהודי יישב תקופת מאסר בפועל, אך זו עדיין תחילת הדרך".

השארת תגובה