שנה חלפה: מתייחדים עם נטבחי פיטסבורג

הקהילה היהודית בארה"ב מזמינה את הישראלים להזדהות ברשתות החברתיות, במהלך יום ההזדהות שיוקדש לזכרם של המתפללים היהודים שנטבחו בפיטסבורג לפני שנה בדיוק

נר זכרון בפיטסבורג
נר זכרון בפיטסבורג
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כמעט שנה עברה מאז אותה שבת בבוקר העקוב מדם, בפיטסבורג שבארה"ב, בו הקהילה היהודית סבלה מההתקפה האנטישמית הגדולה ביותר בתולדותיה של ארה"ב.

הרוצח המתועב, פתח באש חיה והרג כ-11 מתפללים משלוש קהילות יהודיות שונות בפיטסבורג (קהילת 'דור חדש', קהילת 'אור חדש' וקהילת “Tree of Life”– אור לשמחה') אשר התכנסו כולם יחד לצורך תפילת השבת.

בדיוק שנה אחרי הטבח המזעזע, הקהילות היהודיות של צפון אמריקה מבקשות מההנהגה הישראלית וכך גם מאזרחיה של מדינת ישראל להצטרף לאירוע הזיכרון, לזכר נטבחי פיטסבורג ובין היתר לשתף ולתמוך ברשתות החברתיות השונות בתכנים שהוכנו במיוחד לרגל יום זיכרון זה, אותם ניתן למצוא באתר: https://pausewithpittsburgh.com/.

היום, בשעה 17:00 שעון פיטסבורג, ו00:00 שעון ישראל, בדיוק שנה אחרי הרצח, תתכנס הקהילה היהודית של פיטסבורג לטקס זיכרון, אשר יועבר גם בשידור חי ב-Live stream בפייסבוק עבור אלה שלא יוכלו להיות במקום אך ירצו לחלוק כבוד עם אחיותינו ואחינו בארה"ב ובכל העולם בקישור הבא: https://www.facebook.com/jfederations/

מרק ווילף, יו"ר חבר הנאמנים של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA): "אל לנו להפוך לחברה קהת חושים ובמיוחד בכל הנוגע למתקפות טרור שמובילות למעגל האין סופי של מוות המיותר וחסר כל היגיון. עלינו להתמקד במה שאנחנו הכי טובים בו, עשיית הטוב, ובנייה ושימורה של קהילה חזקה ויציבה, המקרבת בני אדם שונים".

אריק פינגרהאט, יו"ר ונשיא ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA): "דבר לא יוכל להחזיר את הזמן לאחור ולמחוק את מה שאירע לפני שנה בפיטסבורג – אך אנו כחברה, יכולים לבחור לעמוד ביחד, חזקים יותר, נחושים יותר ובכך להפגין את החוסן האדיר שלנו".

ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה מייצג כ-146 פדרציות יהודיות שונות, ובנוסף כ-300 קהילות יהודיות שונות, יתר על כן, ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA), הינו אחד מעשרת ארגוני הצדקה הגדולים ביבשת אמריקה הצפונית. יחד עם שותפיו הארגון עושה את כל אשר ביכולתו להגן ולשמור על הקהילות היהודיות ברחבי העולם, כאשר ערכי תיקון עולם, הצדקה, והתורה נר לרגליו.

השארת תגובה