מרהיב: סתיו בפארק הגדול ביותר באירופה

פארק "סקולניקי" הוא לא רק הגדול ביותר ברוסיה, אלא גם באירופה כולה • צילומים מרהיבים של השלכת המוזהבת בתקופה זו • "והנני חושב אשר האוויר הטוב ואור הלבנה ירגיעוני ואסע ליער סאקאלניקי…"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בערב שבת קודש פרשת בראשית – שבועות מספר בטרם יגיע השלג, שכבר יורד ברוסיה, למוסקבה בירת רוסיה, ועם סיום תקופת ה'שלכת' המוסקבאית, המכונה ברוסית "סתיו הזהב", יצא הצלם לוי נאזרוב ל"פארק סקולניקי", כדי לצלם את אווירת המקום בתקופה יפה זו.

פארק "סוקולניקי" ממוקם בצפון-מזרח מוסקבה, ומשתרע על פני 600 דונם, כאשר הוא מכיל מאות אלפי עצים מגוונים, 13 אגמים ומעיינות, ואוויר צח ונקי.

עיריית מוסקבה השקיעה בשנים האחרונות משאבים ענקיים, כדי לשחזר את ההיסטוריה העתיקה של המקום, ושבילים נוחים פרוסים לאורכו ורוחבו של הפארק המרהיב. במקום גם מופקדת שמירה קבועה, כדי לשמור על הניקיון, הסדר והשקט.

לפני כשבעים שנה, שהה כ"ק אדמו"ר הריי"צ מליובאוויטש נ"ע במוסקבה, לצורך ענייני עסקנות-יהודית, לביטול גזירות איומות נגד יהודי רוסיה.

לאחר פעילות מאוד מאומצת וקשה מול השלטונות, חדרו כמה בריונים אל חדרו של הרבי באקדח שלוף ואיימו על חייו. כדי להירגע מהפחד שניסו להטיל עליו, יצא הרבי לשאוף אוויר ב"פארק סקולניקי", וביומנו כתב הרבי: "והנני חושב, אשר האוויר הטוב ואור הלבנה ירגיעוני, ואומר לנסוע לטייל… ואסע ליער סאקאלניקי".

ומי יודע, ואולי בשל כך זכה הפארק, ומצדו המזרחי הוא נושק למתחם "מכון חיה מושקא", אחד המוסדות המפוארים שהוקמו לפני כ-25 שנה, בידי רבה של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, ובו מתחנכות עשרות רבות של בנות יהודיות, לשמירת תורה ומצוות, ורבות מהבוגרות כבר משמשות בשליחות קודש במדינות חבר העמים, לצד בעליהן, בוגרי הישיבות הקדושות של חב״ד ברוסיה.

תגובה אחת
  1. תמונות מהממות!!

השארת תגובה