בפתח תקוה, כל אחד יכול להציל חיים

מכשירי הדפיברילטור של מדא בפתח תקווה - צילום דוברות מדא (2)
מכשירי הדפיברילטור של מדא בפתח תקווה - צילום דוברות מדא (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחרונה הותקנו שש עמדות דפיברילטור בפתח תקווה: סמוך לספריית הדר גנים, בגינת מתנ"ס אחדות, בשוק העירוני, בקרית המוזיאונים, בכיכר המייסדים וסמוך למרכז פסגה. חזון המיזם, שהחל לפעול בחודשים האחרונים, כי במקרה של אדם שהתמוטט על רקע לבבי וזקוק למכת חשמל, מי שהתקשר להזעיק עזרה רפואית בקו החירום 101 של מד"א יקבל מידע על הדפיברילטור הקרוב ביותר, ויוכל להפעיל אותו בעצמו, עד להגעת צוותי מגן דוד אדום למקום, ובכך לסייע להציל את חייו של החולה.

הדפיברילטורים החדשים במיזם הוצבו כחלק משיתוף פעולה של מד"א עם עיריית פתח תקווה. בימים אלה מתקיימים עוד שיתופי פעולה רבים בערים ברחבי הארץ, על מנת לשפר את הסיכוי להציל את חייו של כל אדם שלוקה בדום לב.

במקביל לעמדות הדפיברילטורים ברחובות הערים, מרחיב מד"א את פרישת מכשירי הדפיברילטור גם במאות יישובים קטנים יותר ומועצות מקומיות ברחבי הארץ.

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג: "אין ספק כי מדובר במיזם חשוב שעשוי להציל חיים, ואני מברך את מד"א על שיתוף הפעולה בעניין זה. בפתח תקווה, העיר הרביעית בגודלה בארץ, חיים קרוב ל-300 אלף תושבים, ולכן ישנה חשיבות רבה להקמת מיזמים מהסוג הזה אשר ייתנו מענה ראשוני ומהיר עד להגעת כוחות מד"א. לצד זאת, כולי תקווה כי עמדות הדפיברילטור לא יפתחו ולא יהיה נחוץ לעשות בהן שימוש כלל. במידה וחלילה יהיה צורך בהן, תושבי פתח תקווה מתבקשים לגלות ערנות וסולידריות כלפי הזולת, ולפעול ככל יכולתם כדי להציל חיים באופן אחראי ובטוח. שיתוף פעולה זה בתוך שלל המיזמים שהעירייה מקדמת הינו נדבך חשוב בתוך סל הפעולות שהעירייה מקנה לרווחת תושביה ואני גאה בכך".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "פרישת מכשירי הדפיברילטור בפתח תקווה ובערים נוספות ברחבי הארץ, היא בשורה של ממש עבור הציבור במדינת ישראל. במקרה של אדם שלוקה בדום לב ומתמוטט, יוכלו אזרחים גם ללא ידע רפואי, לגשת ולהביא במהירות את מכשיר הדפיברילטור הנמצא בקרבת מקום, ולתת למטופל מכת חשמל מצילת חיים. זאת, בדקות הראשונות והקריטיות עד להגעת צוותי מד"א אל החולה. הטכנולוגיה של מגן דוד אדום מביאה את הקדמה הרפואית לפתח תקווה. אני מודה לעירייה ולראש העיר רמי גרינברג, על שיתוף הפעולה, ומייחל להמשך הפרישה הרחבה של מכשירי הדפיברילטור ברחבי הארץ, למען הצלת חיים".

השארת תגובה