יחימוביץ' נגד הרצוג: "ההחלטה להעניק קיזוז – טעות"

סוער במחנה הציוני: יו"ר המפלגה הרצוג אישר להעניק קיזוז לח"כ אורן חזן בעקבות היעדרותו המסתמנת מהצבעות הכנסת בקרוב ■ יחימוביץ' תקפה: "זו הדייסה של הליכוד ושל נתניהו, והם אלה שצריכים לאכול אותה לבד" ■ הרצוג: "כשיו"ר הכנסת מבקש לסייע לשמור על כבוד הכנסת, עוזרים לו"

יצחק הרצוג. צילום: הכנסת
יצחק הרצוג. צילום: הכנסת

סערת אורן חזן: החלטת יו"ר האופוזיציה לאפשר קיזוזים עם האופוזיציה על רקע היעדרותו המסתמנת של חבר הכנסת אורן חזן עקב חשיפת ערוץ 2, מעוררת סערה במפלגת המחנה הציוני. "בעקבות בקשה של יו"ר הכנסת נתתי הסכמתי לקיזוז עם ח"כ חזן כדי שהקואליציה והליכוד יוכלו למצות את הטיפול בפרשה בלי חשש ויישמר כבודה של הכנסת", כתב הרצוג בחשבון הטוויטר שלו ועורר את חמתה של חברת הכנסת שלי יחימוביץ'.

"ההחלטה של הרצוג להעניק קיזוז לאורן חזן, היא טעות", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה. לדבריה, "זו הדייסה של הליכוד ושל נתניהו, והם אלה שצריכים לאכול אותה לבד, בלי גלגל הצלה שלנו. שיתמודדו עם הביזיון ועם החרפה ויטפלו בהם. אין כל צורך שהאופוזיציה תנקה עבורם את השטח. לא מדובר בביטחון ישראל, לא בסוגיה מדינית חשובה ולא בחקיקה חברתית לטובת הציבור. חבל".

לאחר דברי יחימוביץ' הגיב הרצוג גם הוא בדף הפייסבוק שלו ואמר כי לא ייתן ידו לביזוי הכנסת. "היום בצהריים פנה אליי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין", סיפר הרצוג. "הוא כמוני וכמו רבים אחרים חש מבוכה גדולה על הפרסומים. הוא הבהיר כי בכוונתו להשעות את חבר הכנסת חזן מתפקידיו הממלכתיים בכנסת (סגן היו"ר וכיו"ב) ופנה אליי באופן אישי לאפשר מעין רשת ביטחון מוסרית קצרה, כדי למצות את הברור בעינינו של חבר הכנסת חזן".

"בהכירי את הצורך לשמור על כבודה של הכנסת ולאחר ששקלתי בעניין", הוסיף הרצוג. "החלטתי כי יש הצדקה להיענות לבקשתו של אדלשטיין, זאת תוך הבהרה כי ההסכמה ניתנת לזמן קצר ומוגבל בלבד. ראש הממשלה לא הוזכר ולא היה מעורב בשום צורה בתהליך או בבקשה". לדבריו, "כשמדובר בפרשה שמכתימה את הכנסת כולה, נכון בעיניי לאפשר את בירור האמת במהירות ויעילות, בלי להקשות עליו באמצעות איומים או פוליטיקה זולה".

הודעתו של אדלשטיין לחבר הכנסת חזן באה על רקע הפרסום בחדשות 2 שחשף את עסקיו בבולגריה שבחלקם היו נגד החוק וכנגד כל קנה מידה מוסרי. הפרסום גרר תגובות ח"כים להשעותו מתפקידיו בכנסת והיום כאמור בכדי למנוע אי שוויון בהצבעות סוכם על קיזוז זמני.

 

השארת תגובה