משה ליאון רקד והצהיר: אורייתא תקבל בניין

מאות תלמידי ובוגרי 'אורייתא', לצד רבנים, אישי ציבור, נגידים ואלפים מכל החוגים והעדות, חגגו בשמחת בית השואבה של הישיבה # ראש העיר ירושלים "נשאב" אף הוא לשמחה הגדולה, הקפיץ את ההמונים והבטיח: "הישיבה תקבל בנין"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שמחת בית השואבה של הישיבה החסידית אורייתא הפכה בשנים האחרונות לאירוע המרכזי של המוני עמך ישראל העולים לעיר הקודש כדי להיטען בשמחת החג והשפעתו. האופי המיוחד של שמחת הבית השואבה בישיבה, שמשולבים בה ריקודים סוערים לצד מעגלי רגש הפכו את שמחת בית השואבה ב'אורייתא' למסורת עבור עשרות אלפים המשתתפים בה מידי שנה.

כך ארע גם ביום חמישי האחרון, ג דחוה"מ סוכות. אלפים – בהם תלמידי ובוגרי הישיבה, לצד המוני עמך ישראל – הגיעו החל משעות אחה"צ להיכל הישיבה שברחוב הטורים בירושלים, ונטלו חלק בשמחה הגדולה שנמשכה עד אור הבוקר.

בשיאו של המעמד נערך ריקוד הלפידים המסורתי ע"י רבני הישיבה שליט"א וותומכיה ביניהם נשיא הישיבה הנה"ח הרב צבי אריה אייכלר והנה"ח משה מנחם גולד שיחי' שהגיע מחו"ל במיוחד למעמד זה, זכר לשמחת בית השואבה בזמן שביהמ"ק היה קיים.

כן הגיעו להשתתף ולטעום מהשמחה הגדולה עשרות מידידי אוהדי ותומכי הישיבה מארה"ק ומחוצה לה, עסקנים ואישי ציבור רבים אשר כולם השתלבו בשמחה.

ראש העיר מר משה ליאון הגיע אף הוא למקום. ליאון "נשאב" לשמחה הגדולה וכובד לשיר מספר שירים. לאחריהם הוא נשא דברים חמים על השייבה והקשר העז שהוא חש אליה, והבטיח כי היא תזכה לבנין משלה בקרוב.

על התזמורת ניצח גם השנה הקלידן המוכשר משה מנדלסון יחד עם הנשפנים המוכשרים שלמה מינצברג ויהונתן היל והגיטריסט מנדי הלר לצד הקלרינט והרגש אבריימי בלטי, כמו כן לצידו של בעל המנגן אבריימי מושקוביץ הופיעו גם הזמרים אהרלה סמט, יואלי קליין וארי היל שהרקידו את כל החוגגים עד אור הבוקר.

השארת תגובה