מוקד משיכה לציבור החרדי

סברדלוב
סברדלוב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חג סוכות הינו החג הראשון בו צפת עוברת מהגדרת 'עיר של ארעי' ל'עיר של קבע'. בשנה החולפת – שנה בה נבחר ראש העיר שוקי אוחנה ואני מוניתי לסגנו, גיליתי את כוחו הגדול של שיתוף פעולה פורה. וב"ה, בסיום השנה אני שמח לראות את התוצאות החיוביות של שיתוף פעולה זה.

לצפת הגיע ראש עיר מזן חדש – מדובר באיש עשיה במלוא מובן המילה. מדובר על אדם שהביא לעיר יכולות פיקודיות וניהוליות נדירות. והתוצאות בהתאם.

דוגמה לכך הינן ישיבות העבודה שאני מקיים אתו: מיד עם קבלת החלטה על כיון פעולה – ועוד תוך כדי הפגישה, ראש העיר מרים טלפון ונותן הוראות ביצוע מידיות למנהלי המחלקות הרלוונטיות. וכך תחומים רבים שנזנחו בשנים הקודמות, החלו להתפתח ולצמוח והעיר משתנה ללא היכר.

לראשונה מזה שנים רבות מתרחשת 'מיני מהפכה' בתחום התשתיות. מדובר על כבישים ועורקי תחבורה מרכזיים שלא טופלו זה עשרות בשנים, כולל כבישי הגישה לבית החיים העתיק, בו טמונים גדולי עולם ואשר מהוה מוקד משיכה לכלל הציבור החרדי.

תשתית חדשה זו תאפשר בעז"ה את המשך ההתפתחות של העיר צפת, ובכלל זה הקמת מוסדות ציבור נאותים ובניית שכונות מגורים חדשות.

אין זה סוד כי צפת הפכה לעיר אטרקטיבית, כאשר משפחות וקהילות רבות מעוניינות לעבור להתגורר בה, כאשר כל דירה שמתפנה 'נתפסת' על ידי משפחה חדשה שמגיעה לעיר. אין ספק כי שדרוג התשתיות יתן בסיס שעל ידו העיריה תוכל לתת מענה ראוי לצרכי התושבים.

כיושב ראש מחלקת חינוך חרדי, אני רואה בכך זכות גדולה לתת מענה – ככל שניתן – לצרכי החינוך בעיר. החל משיבוץ תלמידים וכלה בתוכניות חינוך מגוונות, כשהחזון מבחינתי הוא נתינת דגש על צמיחה אישית – כגורם למניעת נשירה.

אבל לא רק, גם בתחומי שירות לתושב אנחנו פעילים מסביב לשעון, כך לדוגמה טיפלנו בכל נושאי הארנונה של האברכים בעיר, ליווי בנושאי מפגעים עירוניים ובנוסף קיום של אירועי חינוך והתרעננות שונים. כדוגמה אציין את הפעילות מהשבועיים האחרונים בהם התקיימו סדרת מופעי חיזוק לראש השנה ע"ע האמן החינוכי רבי אלתר הי"ו, ובנוסף תוכנית חדשה של מרצים ומחנכים למוסדות החינוך בעיר.

חשוב לי לציין כי כל התוכניות יוצאות לפועל בסייעתא דשמיא גדולה, והיא מתפתחת ומצליחה על ידי הנכונות הגדולה של ראש העיר לעמוד לצד הציבור החרדי ולמלאות את צרכיו. ראש העיר משקיע רבות גם בשכונות דרום העיר וכנען – שם מתרכז הציבור החרדי. בימים אלו בשכונת מאור חיים מוקמת פארק, ובמקום עומד להיות מוקם מתנ"ס ייעודי לציבור החרדי.

כשכתבתי שצפת הופכת לעיר של קבע – הכוונה היא כפשוטו, כי כאשר יש חינוך ראוי וראש עיר עם המון נכונות ויכולות לקידום, אין ספק כי המשך הצמיחה של העיר מובטח בס"ד.

השארת תגובה