ללא צורך בתחנונים

גדליהו_בן_שמעון
גדליהו_בן_שמעון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בתום ימי הבחירות המוניציפליות הטיל עלי מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט"א לשמש בתפקיד סגן ראש העיר בבני ברק.

אין זה סוד כי מצב הקיפוח הספרדי בבני ברק חוזר לימי טרום הוועדה הקרואה, בשל כך ביקשתי מיו"ר התנועה אריה דרעי כלי עבודה במטרה לעזור לכלל הציבור.

לא שררה אני מחפש, אלא לשרת את הציבור בצורה ישירה וללא צורך בתחנונים. אנחנו לא צריכים להרגיש כי פקיד כזה או אחר עשה עם הציבור הספרדי חסד.

ואכן, יו"ר התנועה הרב דרעי השיג עבורי את הוועדה החשובה ביותר בעירייה, ועדת הנחות בארנונה ובמיסים, זו העוזרת לציבור באופן ישיר, כדי שיוכלו לקבל את המגיע להם ישירות, ללא טובות של פקידים עייפים, כאלו שאינם מכירים ומבינים את הצרכים של הציבור שלנו.

בשנה זו, נאלצנו להתמודד עם אתגרים שונים שנבעו בין השאר בעקבות מערכות הבחירות לכנסת. כנבחרי ציבור בשלטון המקומי, בעיר חרדית כמו בבני ברק, עשינו כמיטב יכולתנו כדי להמשיך לעמוד לימינם של בני התורה ואברכי הכוללים מתושבי עירנו, חרף העיסוק הנדרש בבחירות הכלליות.

במשך השנה שחלפה שילבנו גם את השירות השוטף בכינוס הוועדות והמועצה, יחד עם קבלת קהל והכל מתוך מטרה שהאזרח הפשוט לא ירגיש כי בחוץ משתוללת שוב בחירות.

וההיפך קרה כי כשאתה כנבחר ציבור עובר 3 פעמים בשנה מערכת בחירות, האחת לעירייה בחג הסוכות, השניה לכנסת בערב פסח, והשלישית ערב ראש השנה חיזקה אותנו ואת תנועת שס! אני משמש גם כעו"ד וכסגן ראש עיריית בני ברק וצוות לשכתי נפגשים מידי יום עם עשרות תושבי העיר בני ברק בעירייה וכן גם בלשכתי הפרטית במרכז העיר  שפתחתי על חשבוני מחוץ למסדרונות העיריה ע"מ לתת לאברכים אפשרות לבוא בלילות שלא בזמן הלימוד בכולל.

תמיד חונכתי עוד מימי היותי נער יתום מאב: "אם קשה זה הזמן שלך"!!!!

במבט לאחור, אני גאה לספר כי למרות השנה העמוסה במערכות בחירות, הצלחתי להביא המון הישגים והצלחות לטובת הציבור כולו.

פעילותי המקומית לא פגעה בזו הארצית. בתקופת הבחירות זכיתי להצטרף למסעותיו של מרן ראש הישיבה שליט"א מכנס לכנס, ומעיר לעיר. בכל פעם הייתי מרגיש סייעתא דשמיא מיוחדת ביום שלמחרת, כל סיוע לציבור היה הולך לי יותר מהר ובקלות.

יש לנו ב"ה מספר לא מבוטל של הישגים בזכות רבינו מרן ראש הישיבה שליט"א. כך למשל, לראשונה קבע מרן הגר"ש כהן שליט"א כי מטעם העירייה יכהן רב עיר ספרדי בעיר התורה בבני ברק, הלא הוא הגאון הגדול רבי מסעוד בן שמעון שליט"א.

גם בוועדת ההנחות בארנונה שעומדת בראשותי נחלתי הצלחה הכך שהיא התכנסה בשנה האחרונה יותר מכל שנה אחרת.

כשנכנסתי לתפקיד יו"ר ועדת הנחות בארנונה שיניתי נהלים יחד עם אגף ההכנסות, כי בכל ישיבה אנחנו מארחים אנשי רווחה, רופאים, מנהלי ארגוני חסד וסיוע במטרה לייעל את השירות ולתת יותר התייחסות למבקשי הבקשות להנחה.

בשנה זו מתכוונים אנו בסיעת ש"ס בבני ברק לתקן את האפליה כנגד רבני השכונות הספרדים, שאינם מקבלים שכר לצערי מזה עשרות בשנים.

אנחנו, כבני תורה, צריכים להיות הלוחמים הגדולים להיות מוקירי רבנן ומתאבקים לעפר רגליהם.

זו העת לגלות לכם הקוראים, כי אני נמנע מלקבל שכר על עבודתי ועל המשכורת שלי כסגן ראש העיר ויתרתי ובתנאי שזה ילך לטובתם של רבנים, שעמלים עם הציבור יומם וליל בתורה ויראת שמים.

מעל במה זו שמח אני לשתף אתכם כי דווקא בשנה פוליטית קשה ומורכבת דוגמת זו שחלפה, ידעתי לנצל את הקושי להזדמנות.

כעורך דין פלילי הסתפקתי לפני מספר חודשים האם אני יכול וראוי שאקבל תיק קשה מסוים. שאלתי את מורי ורבי והוא אמר לי כשם שאתה עושה חסדים בעירייה ומצליח כך תעשה חסדים ותסייע משפטית לאנשים גדולים וקטנים כאחד בחסד וברחמים.

ברוך ה' הצלחתי לייצג בהצלחה מתוך קידוש השם גדול. למדתי כי הקושי הוא לא תירוץ, אלא מנוף להצלחה.

כולי תפילה כי שמחת החג הבא עלינו לטובה תלווה אותנו במשך כל השנה החדשה.

השארת תגובה