אתגרים רבים

איציק ברנר
איציק ברנר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ניסיון סיכום שנה ראשונה בתפקיד ציבורי חדש כמוהו, כניסיון סיכום טיסה עבור טייס בעת ההמראה – הכיוון והיעד ברורים אך הדרך עדיין ארוכה – עם זאת אנסה לתאר את השנה מזווית ראייתי.

זכיתי בס"ד גדולה מאוד להיבחר ע״י תושבי גבעת זאב ולעמוד בראש רשימת 'יהדות התורה' במועצה המקומית גבעת זאב. מפגן הכוח המרשים של הציבור החרדי בישוב, הביא אותי גם לשבת על כיסא סגן ראש המועצה, תחת מר יוסי אברהמי, שהיה מועמדם של גדולי ישראל לראשות הישוב.

גבעת זאב הינו ישוב מעורב וחיים בו זה לצד זה תושבים מכל גווני הקשת הציבורית, בדו קיום מיוחד ומאוזן. זכיתי להכיר את הישוב ואת תושביו הנפלאים ולהתחיל בחרדת קודש ליישם את העבודה שלשמה נשלחתי.

מטבע הדברים האתגרים הם רבים, מנושא החינוך והתרבות ועד לנושא הדיור והניקיון וכל מה שביניהם. בתחום השיפוט של מועצת גבעת זאב קיים פוטנציאל גדול לפיתוח מרכזיי מסחר ותעסוקה גדולים העומדים בפתחה של העיר ירושלים, דבר המהווה יתרון גדול למשקיעים בתחום המסחר והתעסוקה.

כישוב קטן, בו העזרה לפרט הינה במישור האישי מול כל תושב ותושב, מקנה לי הניסיון שרכשתי במהלך השנים האחרונות כמנהל המרכז לשירות הציבור שע"י 'דגל התורה' בירושלים, את ההכרה בחשיבות המענה לפניות הפרט.

לשמחתי, מי שמאפשר לי להיכנס לנעליים גדולות אלו – הוא ראש המועצה שמכיר בצרכי כל המגזרים באופן שווה. גיליתי אדם שליבו חם לכלל התושבים ללא יוצא מן הכלל ומעל  הכל – חבר טוב. הוא מביא אתו ניסיון ציבורי עשיר, ושיתוף הפעולה מביא תועלת רבה לישוב כולו.

בשנה הראשונה למדתי קודם כל להכיר, את התושבים, את הצרכים, את הדילמות, את האפשרויות ואת הפתרונות. העבודה לפנינו עוד רבה מאוד, ברמת התשתיות, מבני הציבור והמעטפת הנלווית לכל מקום ישוב חדש כמו שכונת אגן האיילות החרדית, שגדלה ללא הפסקה, כמו גם שאר חלקי הישוב המתרחב. אני יושב היום עם אנשי המקצוע, מכל התחומים, על מנת לספק מענה לבעיות של המחר, ותוך כדי גם לספק פתרונות לבעיות הנוכחיות הדחופות.

בסייעתא דשמיא אני זוכה להכוונת רבני הישוב, ובעצתם והדרכתם של גדולי ישראל רוקמים התוכניות עור וגידים, את חלק מתוצאותיהם נראה בעז"ה כבר במהלך השנה הקרובה.

בסיכומה של שנה ראוי לציין את עזרתם הרבה של חברי הכנסת מ'דגל התורה' ומ'יהדות התורה' בכלל, שעם כל המורכבות הפוליטית הקיימת בשנה האחרונה במישור הארצי, הם עומדים לימיננו בכל עת ע"מ לסייע בכל הנדרש.

תפילתי בכל יום להמשיך ולעשות למען הציבור ולמצוא חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם, שילוב שאינו מובן מאליו ללא סייעתא דשמיא.

בברכת חג שמח וחורף בריא.

השארת תגובה