באספך את מעשיך

דודי זלץ ומאיר רובינשטיין
דודי זלץ ומאיר רובינשטיין

לאחר ימי הרחמים והסליחות, מגיעים אנו בימים אלו לזמן שמחתנו, חג הסוכות. אחד משמותיו של החג בתורה הוא חג האסיף, על שם כך שבימים אלו אנו מתבוננים בכל אשר העניק לנו הקב"ה בשנה החולפת, שמחים בטובו ומודים על חסדיו.

כאחד מנציגיו של ציבור בני התורה בביתר עילית, בוחן גם אני בימים אלו את כל אשר זכינו לאסוף מידו יתברך בשנת תשע"ט, שנה בה זכינו בסייעתא דשמיא לרשום הישגים ניכרים, לצמוח ולהתפתח בכל המובנים.

בתחילתה של השנה קידשו בוחרי דגל התורה שם שמים ברבים, הכפילו את כוחה של הרשימה במועצת העיר משני נציגים לארבעה והפכו אותה למפלגה השניה בגודלה בעיר.

הישג זה העניק לנו, הנציגים הפועלים בשליחותם של מרן שר התורה שליט"א ומרן ראש הישיבה שליט"א, את הכוח והיכולת לקבלת הסמכויות ועמדות ההשפעה הנדרשות כדי לפעול באופן האופטימלי למען ציבור בני התורה וכלל תושבי העיר.

לאחר מכן, במהלך השנה, זכינו ב"ה להוביל ולהוציא לפועל שורה ארוכה של מהלכים מבורכים, החל מהבאת שמונה כוללים חדשים לעיר, העברת ישיבות ומוסדות חינוך רבים למבני קבע, הקצאת מבנים לבתי כנסת, ייסוד פרויקט חונכים לתלמידי הת"תים, הקמת ארגון המטפל ומסייע לבחורי ישיבות מתקשים, הנהגת מהפכת ייעול והרחבה משמעותית בתחום השירות לתושב, קיום קבלות קהל סדירות של נציגי דגה"ת ואנשי מקצוע לסיוע בכל תחום לו נדרשים התושבים, הפקת אירועים ופעילויות בהיקף וברמה חסרות תקדים לבני הישיבות בימי בין הזמנים, כמו גם אירועי תרבות, פעילויות ואטרקציות שונות למשפחות, ועוד ועוד כיד ה' הטובה.

היבט אחד שעליו אבקש להציב זרקור מיוחד מעל במה מכובדת זו, הוא מהפכה שזכינו בעזרתו יתברך להוביל בתיק החינוך, שם לקחה על עצמה דגל התורה בביתר עילית כאתגר להפסיק את מסכת התלאות העוברות מדי שנה על תלמידות רבות והוריהן, ובס"ד זכינו שהשנה כבר בחג השבועות הסתיים השיבוץ באופן מלא ולא נותרה אף ילדה ללא מוסד חינוכי מתאים.

לכבוד ולעונג הוא לי להודות מעל במה זו לשותפיי לעשייה, המשימים ימים כלילות למען ציבור בני התורה בביתר עילית וכלל תושבי העיר, חברי מועצת העיר מסיעת דגל התורה, הרב יוסף שטרית, אברמי יודייקין והרב חיים ברגר, וכמובן לראש העיר הרב מאיר רובינשטיין, ידיד אמת לציבור בני התורה, אשר לא חוסך בכל מאמץ להעניק לכל ציבור בעיר את המגיע לו באופן הטוב ביותר.

בהודאה על העבר ובתפילה על העתיד.

השארת תגובה