שנה של עשיה

רפי ברנז
רפי ברנז
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הימים הנוראים הם המתנה הטובה ביותר בה התברך העם היהודי, לא לחינם נכתב בגמרא שלא היו ימים טובים לישראל כיום הכיפורים… יום בו ניתן להפוך דין לחסד, גזרה לברכה, אשמה לזכאות, ממש נכנסים למכונת כביסה, נכנסים עם כתמים ויוצאים לבנים.

אני כשליח הציבור התורני בבת ים, נוהג מידי שנה לעשות חשבון נפש נוסף בימי הרחמים והסליחות, חשבון בו אני שואל את עצמי אם עשיתי כל שאני יכול על מנת למלא את שליחותי הציבורית על הצד הטוב ביותר?

כמעט שנה שלימה עברה מיום הבחירות לרשויות המקומיות, שנה בה השתדלנו להמשיך את העשיה הברוכה אותה עשינו בקדנציה הקודמת. אמנם הדברים אינם פשוטים, התקציבים שונים, יחסי הכוחות הפוליטיים השתנו מהקצה אל הקצה, ומה נעשה שתקציבי הציבור החרדי תמיד יותנו בכח פוליטי.

אם בקדנציה הקודמת זכינו לעשות מהפיכה של ממש בכל הקשור לאירועי תרבות תורנית, השנה מאילוצי תקציב, החלטתי להשקיע את מרבית הכוחות בפעילויות חינוכיות בלתי פורמאליות, יותר חוגים, יותר סדנאות וכן על זה הדרך. אין ספק שכולנו עומדים תלויים עד להרכבת הממשלה, שם בעצם יקבע גזר הדין של הציבור החרדי ברחבי הארץ בכלל ובעיר בת ים בפרט. יש לנו תוכניות גדולות לרווחת הציבור, יש לנו חלומות ואני מאמין שבסייעתא דשמיא בסופו של תהליך נצליח להוציא הכל מהכח אל הפועל. בינתיים נאחל לכולם שנה טובה ומוצלחת, שנה של בריאות, שגשוג ושמחה. תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה, אכי"ר.

השארת תגובה