שנה של בניה

יוסי-דייטש
יוסי-דייטש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בימים אלה לפני שנה, עמדתי בעיצומו של קמפיין בחירות אינטנסיבי בו התמודדתי על ראשות עיריית ירושלים. בשנים הרבות בהן אני פועל בזירה הציבורית, זה היה הקמפיין המשמעותי והקשה ביותר שידעתי. יחד עם חבריי לסיעת אגודת ישראל בירושלים, הובלנו מסע בחירות ענייני ומכובד שזכה לשבחים רבים מכל המגזרים, אולם ברגע האמת הגענו לתוצאה שונה לחלוטין מזו שקיווינו אליה.

ההפסד בבחירות לראשות העיר היה קשה וצורב, וכך גם הירידה בכוחה של אגודת ישראל במועצת העיר. מהר מאד הבנו שאנחנו עומדים בפני מצב שלא הכרנו בעבר. הבנו שהבריתות הישנות וההסכמים הקודמים לא יכובדו יותר, ומעתה עלינו להתנהל בעולם אחר הרבה פחות ידידותי. ממצב כזה אפשר להמשיך רק בשתי דרכים: להתרסק, או להיבנות. בחרתי באפשרות השניה, ושנה אחר כך אני יכול להביט לאחור בסיפוק ולברך על הדרך שעשינו מאז, הן במישור האישי, הן במישור העירוני והן במישור הארצי.

במישור האישי, ההפסד בבחירות היה בשבילי הזדמנות להתחזק באמונה ובתחושת השליחות שמלווה אותי מיומי הראשון בזירה הציבורית. להפסיד זו חוויה לא קלה ולא פשוטה, אבל כמי שפועל לאורך כל הדרך בשליחותם ובהדרכתם של גדולי ישראל, אני יודע שהמקום בו אני נמצא זהו המקום שהועידה לי ההשגחה העליונה, והתפקיד שלי הוא להשתדל לעשות את המקסימום האפשרי בכל תפקיד ובכל עמדה שבה אהיה.

במישור הארצי, התוצאה בירושלים לימדה את אחרוני הספקנים בקרב הציבור שהסיסמה 'כל קול קובע' היא לא סתם סיסמה אלא מציאות. רבים מהבוחרים שלנו היו זקוקים לקריאת השכמה, כפי שלימדו תוצאות הבחירות שאינן משקפות את כוחו האמיתי של הציבור החסידי בירושלים. קריאת ההשכמה הזו הובילה לכך שבשתי מערכות הבחירות לכנסת שהתקיימו בשנה האחרונה נשברו שיאי ההצבעה במגזר החסידי, ויהדות התורה הגיעה למספר הקולות הגבוה בתולדותיה.

ולסיום, במישור העירוני, כבר במוצאי הבחירות היה ברור שעלינו לפעול במהירות כדי למנוע כל ניסיון לפגוע בזכויותיו של הציבור החסידי בירושלים. בשנה שחלפה, הוכחנו שעמדנו במשימה בכבוד. הנציגות האגודאית במועצת העיר הוכיחה שאפשר לפעול גדולות ונצורות גם בתנאים קשים, להמשיך בעשייה וגם להצליח. ברוך ה', בלשכתי בעירייה אין רגע דל, וידי הצוות עמוסות בפעילות כפי שהורגלנו מאז ומתמיד. בשנה האחרונה הסתערנו מחדש על השכונות החרדיות בירושלים והמשכנו את תנופת הפיתוח ושדרוג התשתיות, ואת התוצאות ניתן לראות ולהרגיש בשטח.

יחד עם חבריי לסיעה, נאבקנו על זכויות הציבור החסידי בעיר, ואכן השגנו תקציבים עבור הקהילות החסידיות, קידמנו תכניות בניה ופיתוח, הרחבנו את הפעילות בקרב בני הישיבות החסידיות ותגברנו את קבלת הקהל ואת מערך הטיפול בפניות הציבור. אם לפני שנה הציבור החסידי בירושלים היה מלא בחששות, היום הציבור הרבה יותר רגוע, ויש לכך לא מעט סיבות טובות.

השארת תגובה