אין הקומץ משביע את הארי

אבנר אקווע
אבנר אקווע
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בפתח דבריי, אציג את תעודת הזהות שלי: נולדתי ברחובות, אני דור שני בעיר וברוך השם גם הנכדים שלי מתגוררים כאן, כך  שהשורשים שלנו נטועים בעיר שנים רבות.

30 שנה עבדתי כמנהל בתעשייה האווירית, ובעשייה הציבורית התחלתי לעסוק כבר מגיל 19. הייתי חבר ועד השכונה בכפר גבירול, ובהמשך נקראתי על ידי תנועת ש"ס להיות מהמקימים של הסניף בעיר, יחד עם הרב זרח משולם וראש העיר רחמים מלול.

בהמשך כיהנתי בהתנדבות כסגן ראש המועצה הדתית כחמש עשרה שנים, ועוד חמש עשרה שנים משמש אני כראש הסיעה בעיר.

לאחר פרישתו של הרב זרח משולם מהעשייה הציבורית, נתבקשתי על ידי ראשות התנועה לקחת את ההובלה של תנועת ש"ס בעיר רחובות.

מכאן אשתף אתכם בפעילותי הציבורית כנציג ש"ס בעירייה. תקציב המחלקה לתרבות תורנית שתחת הנהלתי גדל בשנים האחרונות בקרוב ל-30% וכיום התקציב עומד על כמיליון ושש מאות אלף שקלים.

כמובן שהקומץ אינו משביע את הארי, ואנו כל הזמן נמצאים בגידול מבורך של הציבור. השאיפה היא להגדיל את התקציב לפי היחס של הציבור הדתי וצרכיו.

יחד עם זאת, חילקנו את התקציב בצורה שוויונית לכל הקהילות ובמשך כל השנה השתדלנו תמיד לעמוד לימין המוסדות והציבור. רק בחודש הקרוב תומכים אנו בשמחות בית השואבה, הקפות שניות, ישיבות בין הזמנים לבחורים, כולל טיולים, מופעים לנשים, הפנינג למשפחה בגן המגינים בימי חול המועד ואירועים נוספים שיזמנו. עם זאת, חשוב להדגיש כי הפעילות שלנו נמשכת לאורך כל השנה.

המחלקה לתרבות תורנית משרתת את כלל הציבור ללא הבדלים, באהבה ובשמחה. כשמגיעה בקשה לעזרה בהכנסת ספר תורה איננו מבחינים מי מבקש את הבקשה. אנו לא בודקים אם יש לו כיפה על הראש או איזה סוג כיפה. כך לדוגמא ישנה פעילות שנוגעת לכלל האוכלוסייה במסגרת פרויקט החברותות אשר משלב בין כלל הציבורים בעיר.

זאת ועוד, בשנים האחרונות פעלתי להגדיל את התקציב והשנה גדל התקציב במאות אלפי ש"ח כדי שגם הנתח של המגזר הדתי יגדל. צריך לזכור שבתקציב הזה יש גם הקצבות לספורט ותרבות כללית, כך שעיקר העבודה היתה ליצור קריטריונים שוויוניים לכלל הציבור.

בנוסף, הגדלנו את התקציב לכוללים לפי מספר האברכים. העשייה שלנו מתבטאת במגוון תחומים והציבור נהנה מכך: בחינוך, בתרבות, במתנ"סים הקהילתיים. זו הסיבה שאין לנו פרוייקט דגל אחד, אלא יש כאן מכלול של פעילויות שנעשו למען הציבור. כמו כן פועלים אנו בפניות הציבור בתחומי החינוך ובנושאי תכנון ובניה וכן בכלל שירותי העירייה.

אשמח לספר בסיום דבריי, על סדרת סדנאות עם מיטב המרצים אותם אנו מקיימים לתועלת התושבים, עם מרצים דוגמת הרב אונגר, הרב קוואס, הרב בויאר ואחרים. סדנאות אלו מתקיימות במחיר שווה לכל נפש לתושבי עירנו והכל בשיתוף פעולה עם המחלקה לחינוך חרדי והמועצה הדתית. אני מנצל במה חשובה זו לקרוא להורים: בואו לסדנאות הללו, תרחיבו את ידיעותיכם ותיהנו מכלים מעשיים בחינוך ובזוגיות.

ברכת חג שמח לרבני ולפרנסי העיר ולכלל תושבי עירנו.

השארת תגובה